שוחררו חשודים בהסתה נגד מח"ט שומרון: "לא היה צורך במעצרם"

כוח צה"ל זיהה נערי גבעות תולים את השלטים, עצר אותם, והעבירם לחקירה במשטרה, אך בית המשפט שינה את ההחלטה. שר הביטחון ליברמן: "נמצה הדין" • תיעוד המעצר

אירוע חמור בשומרון: במהלך הלילה (חמישי) נתלו שלטים מקוממים, פסולים ומסיתים כנגד מפקד החטיבה המרחבית "שומרון", אל"מ גלעד עמית, במספר מקומות במרחב החטיבה. בשלטים נכתב בין היתר: "מח"ט שומרון יורה ביהודים".

כוח מהחטיבה המרחבית "שומרון" זיהה שני חשודים, פעילי ימין קיצוני מנוער הגבעות, כשהם תולים את השלטים. הם נעצרו והועברו לחקירת משטרה, אך בית משפט השלום בראשון לציון הורה לשחררם. השופט ארז מלמד אמר בדיון כי "לא היה מקום להורות על מעצרם של שני החשודים, וניתן היה להורות על שחרורם כבר בתחנת המשטרה". חשודים נוספים שחילקו פלאיירים במרחב בסיס החטיבה המרחבית, ליד מחסום חווארה, שהיה פתוח לביקור במסגרת יום העצמאות, נעצרו אף הם והועברו למשטרה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

סוף עידן קסטרו: מיגל דיאז-קנאל הושבע לתפקיד נשיא קובה

צעד שנוי במחלוקת בסעודיה: לאחר עשרות שנים - נפתח בית קולנוע

דיווח בגרמניה: החשוד בתקיפת חובש כיפה בברלין הסגיר את עצמו

 השלטים שנתלו נגד מפקד החטיבה המרחבית שומרון
 

השלטים שנתלו נגד מפקד החטיבה המרחבית שומרון (חדשות עשר)

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס לאירוע החמור. "כרוזי ההסתה נגד מפקד חטיבת שומרון הם בושה וחרפה", כתב השר בטוויטר, "נפעל בכל האמצעים כדי למצות את הדין עם האחראים". גם הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, התייחס למקרה ואמר כי מדובר באירוע חמור, הקורא תיגר על צה"ל ויש להוקיע אותו. "צר לי שכך בחרו גורמים קיצוניים לציין את יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל", קבע איזנקוט. "אותם גורמים פועלים נגד מי שמגן לילות כימים על ביטחון המדינה ואזרחיה, באופן מקצועי הראוי לכל הערכה".

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, שוחח עם מפקד החטיבה, הביע את הערכתו על עשייתו ואת הגיבוי למפקד החטיבה וחייליה. אל"מ עמית, המשמש כיום מח"ט שומרון, שימש בעבר מפקד גדוד 50 של הנח"ל ונספח צה"ל במארינס האמריקני.

שר הביטחון לשעבר, ח״כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), התייחס אף הוא לאירוע. "מפקדי צה״ל מותקפים וראש הממשלה ממשיך לשתוק", מסר פרץ. "יש למצות את הדין עם פעילי הימין הקיצוני שהפיצו כרזות מכוערות נגד מח״ט שומרון ויש לחקור את הארגונים שמימנו אותם".

השלט שנתלה נגד מפקד החטיבה המרחבית שומרון

השלט שנתלה נגד מפקד החטיבה המרחבית שומרון (חדשות עשר)