הבחור שטוען כי התחזה ליהודי בברלין והותקף, dbnews

חובש הכיפה שהותקף בברלין: "אני ערבי, רציתי לחשוף האנטישמיות"

בריאיון ל"דויטשה וולה" טען הבחור כי הוא בכלל ערבי ישראלי המתגורר בגרמניה שביקש להראות לעולם "כמה זה קשה עבור יהודי להסתובב ברחובות ברלין"

בווידאו: תיעוד התקיפה של הצעיר חובש הכיפה

תפנית מפתיעה: הבחור חובש הכיפה שתיעד ברחובות ברלין כיצד צעיר מוסלמי תוקף אותו, טען אתמול (רביעי) בכלי התקשורת הגרמני "דויטשה וולה" כי הוא ערבי ישראלי, וכי חבש כיפה כדי להוכיח לגרמנים ולעולם כולו את מימדי האנטישמיות.

"רציתי להראות כמה זה קשה עבור יהודי להסתובב ברחובות ברלין", אמר הצעיר. "אני לא יהודי, אני ישראלי, גדלתי במשפחה ערבית, חבישת הכיפה הייתה חוויה עבורי".

בווידאו: האדם שטוען שהתחזה ליהודי בברלין והותקף

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אימה בשחקים: אישה נהרגה כשחלק ממנוע המטוס התנתק וניפץ חלון

מזג האוויר ביום העצמאות: חם ומושלם לעל האש

כדי לקדם את הרחבת סמכויותיו - ארדואן הכריז על הקדמת הבחירות

כאמור, מהדיווח בתקשורת הגרמנית עלה כי אחד התוקפים צעק לעברו "יהודי" והכה אותו עם חגורה. אדם נוסף עזר לפי הדיווח לבחור המותקף ומנע את המשך התקיפה. האירוע התרחש במרכז ברלין בשכונה שמאכלסת יהודים וישראלים רבים ומהווה עוד עדות, הפעם מצולמת, לעלייה במספר המקרים האנטישמיים, גם האלימים, מכיוון האוכלוסיה המוסלמית שהגיעה לגרמניה.


משטרת ברלין אישרה את דבר קיומה של התקרית ופתחה בחקירה. "לראות צעיר יהודי מותקף ברחוב בברלין רק מכיוון שהוא מזוהה כיהודי הוא דבר בלתי נסבל", אמר לוי סלומון, דובר הפורום היהודי לדמוקרטיה ונגד אנטישמיות, "הדבר מוכיח שיהודים אינם בטוחים בברלין. בשלב הנוכחי אנחנו לא צריכים נאומים של פוליטיקטים, אלא לפעול בנושא". שגריר ישראל בגרמניה, ג'רמי יששכרוף, גינה את המקרה וקרא למעצר התוקף ולמיצוי מלוא חומרת הדין על פשע שנאה. שר החוץ הגרמני, הייקו מאס, התייחס בטוויטר לתקרית: "כאשר אנשים צעירים בקרבנו מותקפים רק בגלל שהם חובשים כיפה - זה דבר בלתי נסבל. אסור שיהודים יחושו כאן מאויימים שוב לעולם. עלינו מוטלת החובה לספק להם הגנה".