"כולנו מצדיעים לחיילים": חגיגת יום העצמאות בבית הנשיא

כמדי שנה, הנשיא ריבלין ורעייתו אירחו את טקס החיילים המצטיינים במסגרת האירוע "כל ישראל מירושלים" בהשתתפות ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ורעייתו, נחמה ריבלין, אירחו הבוקר (חמישי) בבית הנשיא את חגיגת יום העצמאות זו השנה הרביעית בסימן "כל ישראל מירושלים". באירוע השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ואלופי המטה הכללי בעבר ובהווה.

האירוע נפתח במטס כבוד חגיגי של מסוקי קרב כהצדעה לחיילים המצטיינים המייצגים את כל זרועות ואגפי צה"ל ולאחר מכן סקרו הנשיא והרמטכ"ל את שורות החיילים המצטיינים. במהלך האירוע, התייחס ראש הממשלה נתניהו ליכולות הטכנולוגיות של צה"ל. "צה"ל מאוד טכנולוגי. יש לכם כיפת ברזל בשמיים ויש כיפת ברזל מתחת לקרקע. טילים נגד טילים וסייבר נגד סייבר". 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

כדי לקדם את הרחבת סמכויותיו - ארדואן הכריז על הקדמת הבחירות

סוכל פיגוע: במעבר ריחן אותר מטען חבלה שהוסלק בגג משאית

זיקוקים, הופעות וריקודים: אזרחי ישראל חוגגים עצמאות

בווידאו: המחווה של הנשיא ריבלין לנעמי פולני >>

"כולנו מצדיעים לכם. אתם כול הטוב והיפה שבארץ הזו", אמר הנשיא ריבלין לחיילים המצטיינים והצהיר: "החיילים האלה הם מופת של לקיחת אחריות, הגדלת ראש, מסירות והקרבה מתמשכים. אין זה סוד, שעמדנו ואנחנו עומדים בפני ניסיונות ישירים לפגוע במדינת ישראל". בהמשך, פנה ריבלין לנעמי פולני, "האמא של הלהקות הצבאיות" והעניק לה שי מיוחד.

הנשיא ריבלין לצד החיילים המצטיינים לשנת תשע"ח
 

הנשיא ריבלין לצד החיילים המצטיינים לשנת תשע"ח (מארק ניימן/לע"מ)

 

שלשום, במהלך החזרה הגנרלית לטקס, יצא הנשיא ריבלין אל החיילים ואמר להם: "הלב מתמלא גאווה כאשר אנו קוראים על כל אחד ואחד, על הדרך שבה עבר עד שזכה לתואר 'מצטיין'. אתם מייצגים את חיילי צה"ל, את המוטיבציה שלהם, את חשיבות תפקידם במשמר העם והמולדת. אתם דור המנהיגים הבא של מדינת ישראל, אתם גאוותנו. ההורים שלכם כל כך גאים בכם ובצדק. אתם גאוות מדינתנו. עם ישראל כולו נושא אליכם מבטו, ודרככם אל צבא ההגנה לישראל כולו".

בווידאו: הענקת התעודה לחיילים המצטיינים >>