מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום מבקר במאהל משפחת מנגיסטו, חדשות עשר

משפחת מנגיסטו תשתתף בטקס הדלקת המשואות: "העם לא שכח אתכם"

ח"כ כהן פארן הודיעה למשפחה כי יו"ר הכנסת נענה לבקשתה. גם מתאם השבויים והנעדרים ביקר ביום הזיכרון במאהל המחאה של משפחת הנעדר. "אברה חסר לעם כמו שהוא חסר לנו"

בווידאו: הקמת אוהל המחאה של משפחת מנגיסטו, בתחילת החודש

בני משפחתו של אברה מנגיסטו, תושב אשקלון שחצה בספטמבר 2014 את הגבול לכיוון רצועת עזה ומאז מוחזק על ידי חמאס, הוזמנו היום (רביעי) להשתתף בטקס הדלקת המשואות, שייערך הערב בהר הרצל. במקביל, מתאם השבויים והנעדרים במשרד ראש הממשלה ביקר את המשפחה במאהל המחאה שהקימה בתחילת החודש מול מעון ראש הממשלה בירושלים. 

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) פרסמה הודעה בפייסבוק, וכתבה כי "התרגשתי לבשר להורים של אברה מנגיסטו שבעקבות פנייתי ליו"ר הכנסת הם יקבלו הזמנה לטקס המשואות בהר הרצל. נכון, זה לא יחזיר את בנם וגם לא ינחם, אבל כשביקרתי אותם, הקשבתי לכאבם על כך שהממשלה שכחה אותם. אז אולי הממשלה שכחה אותם, אבל העם ואני לא".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

תיעוד: רגעים לפני הצפירה - חרדים מפרים את הסדר הציבורי בי-ם

נדחתה בקשתו של קצב לבטל את מעצר הבית הלילי שלו

אהבה גדולה שמסופרת במכתבים: סיפורם של האחים אוטנהיימר

 ירון בלום במאהל המחאה של משפחת מנגיסטו
 

ירון בלום במאהל המחאה של משפחת מנגיסטו (חדשות עשר)

 

"בשבוע שעבר ביקרתי באוהל המחאה למען שחרורו של אברה מנגיסטו, שנמצא מול בית ראש הממשלה. שמעתי דברים קשים מהמשפחה על ההזנחה ואטימות חברי הממשלה כלפיהם", הוסיפה כהן פארן. "ראש הממשלה ושריו נטשו את המשפחה לקרוס תחת הכאב כאשר בנם נמצא בשבי אויב, זו איננה דרכנו, כל ישראל ערבים זה לזה וחובתנו לעשות כל מאמץ לשחרור אברה בהקדם האפשרי".

המשפחה מסרה בתגובה: "קיבלנו בהתרגשות את ההזמנה להשתתף בטקס הדלקת המשואות שנת ה-70 למדינה. עלינו למדינת ישראל כי אנחנו אוהבים אותה, ומקווים שכל ילדינו יזכו להיות חלק מהדור שימשיך להצמיח אותה. בתוך ההתרגשות, קשה לנו לשמוח, לבנו גדוש דאגה לבננו אברה". לדברי המשפחה, "כל ישראל ערבים זה בזה, ואנחנו מרגישים כי אברה חסר לעם כמו שהוא חסר לנו. צריך להחזיר את אברה הביתה עבורו ועבור הבית של כולנו, ישראל". המשפחה הודתה לח"כ כהן פארן, ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ו"לכל מי שדאג שנהיה נוכחים באירוע המרגש הזה".

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הממלכתי לזכר 23,646 הנופלים במערכות ישראל כי "נמשיך להשקיע מאמצים להחזיר את שבויינו ונעדרינו; את אורון שאול והדר גולדין, וגם את אברה מנגיסטו ואת שאר נעדרינו".