תיעוד: רגעים לפני הצפירה - חרדים מפרים את הסדר הציבורי בי-ם

כוח משטרה שהגיע לכיכר השבת שבלב שכונת מאה שערים בבירה החרים שלטים שחרדים קיצוניים התכוננו להניף בעת שתי דקות דומיית הזיכרון

תיעוד: רגעים לפני צפירת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, כוחות משטרה שהגיעו הבוקר (רביעי) לכיכר השבת שבשכונת מאה שערים בירושלים, החרימו שלטים שחרדים קיצוניים תכננו להניף. בהמשך, כוחות המשטרה פינו את החרדים מהציר ופתחו אותו לתנועה.

בסרטון שפורסם זמן קצר לאחר מכן על ידי קבוצת "מחאת החרדים הקיצוניים" ניתן לראות את קבוצת החרדים מתגודדת על הכביש, מפרה את הסדר הציבורי, ומתעמתת עם השוטרים. לא דווח על עצורים בפעילות המשטרה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

שמונה קברים יהודיים הושחתו בבית קברות בפריז

נדחתה בקשתו של קצב לבטל את מעצר הבית הלילי שלו

נזכור את כולם: אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

 פעילות המשטרה בלוד בעקבות ירי הזיקוקים
 

פעילות המשטרה בלוד בעקבות ירי הזיקוקים (דוברות המשטרה)

 

בתוך כך, אמש, התבצע ירי זיקוקים בעת צפירת הזיכרון בעיר לוד. ראש העיר, יאיר רביבו, הגיב בזעם למקרה בנאום שנשא בעיר: "אני מבטיח לכם שהיד שהפעילה את הזיקוקים תקלל את היום שבו היא נולדה. זאת חציית קו שלא נוכל להשלים עמה", אמר. "להם יש עפיפונים וזיקוקים, אבל לנו יש מדינה לתפארת, ומחר בערב אלו יהיו מטחי זיקוקים של כבוד, של גאווה. להם יש עליבות ולנו יש ניצחון, תחי מדינת ישראל".

הלילה, כוחות המשטרה עצרו את דודו אברהם בן 37, תושב העיר, בחשד שהיה מעורב בירי הזיקוקים. המניע למקרה אינו ברור. הוא מצדו, הכחיש בחקירתו את המיוחס לו. בית המשפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו ביממה, זאת במקביל להמשך חקירת המשטרה.