דגל דעא"ש תלוי במחנה פליטים פלסטיני שבסמוך לעיר צידון בדרום לבנון , רויטרס

חבר לדאע"ש וביקש לבצע פיגוע נגד חיילים: אישום נגד בן 19 מיפו

קאמל אבו עמארה נאשם בכך שלאחר שהצטרף למדינה האסלאמית, וקיים מגע עם גורמי חוץ עוינים, ביקש להוציא פיגוע בבסיס הקריה ואף אסף מידע על שגרירות ישראל בפיליפינים

הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד קאמל אבו עמארה, תושב יפו בן 19, בגין מגע עם סוכן חוץ, וחברות ופעילות בארגון הטרור דאע"ש - המדינה האסלאמית. אבו עמארה נאשם כי ביקש להוציא אל הפועל פיגוע נגד חיילים בבסיס הקריה שבת"א ואף אסף מידע על שגרירות ישראל שבמנילה, בירת הפיליפינים. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. 

הצעיר בן ה-19 נעצר לפני כשלושה שבועות, בסוף חודש מארס. לפי האישום, הוא החל בשנת 2016 בהזדהות עם דאע"ש ועם ערכיו. עד למעצרו, צפה אבו עמארה באינטרנט בתכנים שונים המזוהים עם הארגון, כולל בסרטונים התומכים בביצוע פיגועים וביצוע "ג'יהאד", דקירת בני-אדם, עריפת ראשים, אופן ייצור חומרי נפץ ותפעול אקדח וקטעי לחימה ותעמולה של לוחמי הארגון.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נדחתה בקשתו של קצב לבטל את מעצר הבית הלילי שלו

לוד: נעצר חשוד במעורבות בירי הזיקוקים בעת הצפירה

נזכור את כולם: אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

עצור אזוק ברגליו, אילוסטרציה
 

תכנן פיגוע נגד חיילים בקריה. אילוסטרציה (דוברות המשטרה)

 

בשיחות עם חברים שונים של הארגון ברחבי העולם, הביע הנאשם תמיכה ורצון לביצוע הגירה לטובת הצטרפות למאבק של המדינה האסלאמית באפגניסטן. אבו עמארה הביע, בפומבי, נכונות לביצוע פיגוע נגד חיילים בסמוך לבסיס הקריה בתל-אביב, באמצעות חגורת-נפץ או באמצעות ירי מרכב נוסע. בין היתר, הוא הפיץ תמונה שלו כשהוא רעול-פנים.

במסגרת קשריו של הנאשם באינטרנט עם תומכי הארגון, הוא יצר על פי האישום קשר עם אדם בשם עת'מאן אבו עפאן, אשר הציג עצמו כתומך הארגון מהפיליפינים, העובד בערב הסעודית וגר ביישוב שבו נמצאים תומכי הארגון. הנאשם שוחח עימו, בין היתר, על אפשרות לביצוע הגירה שמטרתה ביצוע ג'יהאד, לפיליפינים. הצעיר הישראלי חיפש לפי האישום ברשת מידע רלוונטי, לרבות אודות פעילות הארגון בפיליפינים, וקיומה של שגרירות ישראל במדינה במידה ויידרש לשירותיה.