משה קצב, דניאל חג'בי

נדחתה בקשתו של קצב לבטל את מעצר הבית הלילי שלו

נשיא המדינה לשעבר, שהורשע באונס, הגיש לאחרונה לבית המשפט המחוזי מרכז עתירה נגד החלטת ועדת השחרורים בנושא. על העתירה שהגיש פורסם לראשונה בחדשות עשר

בקשתו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שהורשע באונס, לבטל את מעצר הבית הלילי שלו נדחה היום (רביעי) על ידי בית המשפט המחוזי מרכז.

בדצמבר האחרון פורסם לראשונה בחדשות עשר כי קצב עתר נגד החלטת ועדת השחרורים, שדחתה את בקשתו לבטל את תנאי מעצר הבית שלו, בהם מעצר הבית הלילי. בעתירה שהוגשה באמצעות פרקליטיו, עורכי הדין שני אילוז וציון אמיר, טען קצב כי הרשות לשיקום האסיר תמכה בבקשתו, וקבעה כי ביטול זה הינו המשך ישיר לטיפול אותו הוא עובר, דבר שאמור לעזור בקידום שיבתו לחברה כאזרח מן המניין.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

לוד: נעצר חשוד במעורבות בירי הזיקוקים בעת הצפירה

עם דמעות בעיניה: הנאום המרגש של בת הנרצח בפיגוע בחלמיש

מזג האוויר ליום הזיכרון וערב יום העצמאות: שרבי ברוב הארץ

כמו כן, הנשיא לשעבר דחה את טענת המשטרה כי הוא עדיין מהווה סכנה לציבור, וטען כי "אמירה זו לא רצינית, לא אחראית ותלושה מהמציאות".

 משה קצב
 

העתירה נדחתה. משה קצב (רויטרס)

 

כזכור, בספטמבר האחרון פורסם לראשונה בחדשות עשר כי הרשות לשיקום האסיר פנתה לוועדת השחרורים בבקשה לבטל את תנאי מעצר הלילה של נשיא המדינה לשעבר והאנס המורשע.

בפנייה נכתב כי תנאי מעצר הלילה אינם רלוונטיים, כיוון שהם אינם גורמים להפחתת הסיכון הנמוכה מקצב, ורק מסייעים לתחושת הנרדפות שלו. לדברי הרשות, קצב מעוניין לשקם את הקשר עם משפחתו ועניין תנאי השחרור מעיק עליו.