עם דמעות בעיניה: הנאום המרגש של בת הנרצח בפיגוע בחלמיש

רעות סלומון לא הצליחה לעצור את הדמעות בטקס "שירים לזכרם" שנערך במשכן הכנסת. "שואלת בלבי, למה אבא שלי נלקח ממני כל כך מהר. חולמת שאני רצה אליך ואתה מחבק אותי"

רעות סלומון בת התשע איבדה את סבה, דודתה ואביה בפיגוע בנווה צוף שארע ביולי האחרון. אתמול בכנסת התרחש רגע קורע לב כאשר היא לקחה חלק באירוע "שירים לזכרם" שהתקיים במשכן הכנסת. בטקס לקחו חלק ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ופוליטיקאים נוספים.

סלומון קראה מכתב המכוון לאביה ופרצה בבכי. "אבא יקר שלי אלעד, אני גאה ומעריצה אותך, שלחמת במחבל עד שלא יכולת יותר", אמרה סלומון, "אבא, אם לא היית מעכב אותו שם, הוא היה מגיע אלינו ולאימא ומי יודע מה היה קורה אז. אני יודעת שאתה גאה בנו ובאימא הגיבורה שלנו, ששמרה עלינו - על כל החמישה, שלא נוציא הגה, למרות ששמענו כל מה שקורה למטה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

מזג האוויר ליום הזיכרון וערב יום העצמאות: שרבי ברוב הארץ

דיווח: ראש ה-CIA ושר החוץ המיועד נפגש עם קים ג'ונג און

אהבה גדולה שמסופרת במכתבים: סיפורם של האחים אוטנהיימר

עוד אמרה סלומון כי "תמיד תהיה איתי. בכיתה, בבית ובלב. כל חיי אתגעגע ואחכה לידית הדלת שנפתחת. חולמת שאתה עומד שם ואני רצה אליך ואתה מחבק אותי חזק חזק. היית ותמיד תישאר האבא הכי בעולם. אני מודה לקב"ה שנתן לי אבא כזה, ואני שואלת בלבי, למה אבא שלי, אלעד, נלקח ממני כל כך מהר. אוהבת ומתגעגעת לנצח, רעות".

 רעות סלומון
 

איבדה את אביה בפיגוע. רעות סלומון (ערוץ הכנסת )

 

בפיגוע שארע בהתנחלות נרצחו יוסי סלומון בן ה-70, וילדיו חיה בת ה-40 ואלעד בן ה-36. טובה, אשתו של יוסף, נפצעה באירוע והועברה לטיפול בבית החולים "שערי צדק" בירושלים כשהיא במצב בינוני. חמשת הילדים שהיו בבית ניצלו מהטבח, לאחר שמיכל, אשתו של אלעד, נעלה אותם באחד מחדרי הבית.

מתחקיר האירוע עלה כי המחבל, בן 19 מכפר קובר הסמוך, קנה את הסכין כיומיים לפני הפיגוע במטרה לרצוח יהודים. הוא הגיע באופן רגלי אל בית המשפחה, אחד הקיצוניים ביישוב, בו שהו באותה עת 10 נפשות, והחל במסע ההרג בזמן שבני המשפחה חגגו "שלום זכר" לכבוד הולדת נכד.