חשד לרצח כפול באום אל-פחם: נער ודודו נהרגו מירי

גבר בן 49 ואחיינו בן ה-13 נורו בעת שהשתתפו בטקס הכנות לחתונה, הם פונו לבית החולים ומתו מפצעיהם. ככל הנראה, הרקע לאירוע הוא סכסוך משפחתי

גבר בן 49 ואחיינו בן ה-13 נורו למוות הערב (שלישי) באום אל פחם. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו לזירה ביצעו בהם פעולות החייאה ופינו אותם לבית החולים העמק בעפולה, אך נאלצו לקבוע את מותם כבר בדרך. 

על פי המשטרה, הירי בוצע בקרבת בית המשפחה, באירוע הכנות לחתונה. סך הכל פונו מהזירה אל בית החולים העמק חמישה נפגעי ירי, בינהם שני ההרוגים ועוד שלושה בני משפחה פצועים קל. ככל הנראה הרקע לאירוע הוא סכסוך משפחתי. כוחות משטרה הגיעו לזירה ופתחו בחקירת המקרה. 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

גרוסמן: אם לפלסטינים לא יהיה בית - גם לנו לא יהיה
אהבה גדולה שמסופרת במכתבים: סיפורם של האחים אוטנהיימר

לוד: זיקוקים בעת הצפירה; ראש העיר: היורה יקלל את היום שנולד

ועד ההורים המקומי הכריז על השבתת מערכת החינוך מחר כאות מחאה על הרצח וכן הוועד העממי, בשיתוף העירייה, הכריזו על שביתה כללית מחר. בנוסף, עשרות תושבים הפגינו מול תחנת המשטרה המקומית וקראו "משטרה הבייתה".

 פורסאן ח'אלד אבו עזיז בן ה-13 ודודו שפיק אבו עזיז בן ה-49, שנורו למוות באופ אל פחם
 

פורסאן ח'אלד אבו עזיז בן ה-13 ודודו שפיק אבו עזיז בן ה-49, שנורו למוות באום אל פחם( באדיבות המשפחה)

 

חבר הכנסת יוסף ג׳בארין (הרשימה המשותפת), התייחס לתקרית ואמר כי "הנתונים שקיבלתי מהמשרד לביטחון פנים חושפים שמתוך יותר מ-520 תיקי חקירה שנפתחו בשלוש השנים האחרונות בגין אירועי ירי באום אל פחם, רק 6 כתבי אישום הוגשו. זהו שיעור של 1% בלבד של הגשת כתבי אישום. נתונים אלה חושפים מחדל חמור ומסוכן של רשויות אכיפת החוק בכל הקשור להתמודדות עם תופעת האלימות בעיר אום אל פחם. עבריינים מרגישים שיש להם יד חופשית לפעול, ללא דין וללא דיין, כל עוד הקורבנות הם בתוך החברה הערבית. זוהי מעין אוטונומיה של הפשע בחברה הערבית".

עוד הוסיף ג׳בארין כי "מאות מקרי ירי אינם מפוענחים, והדבר מסמל חוסר אונים של רשויות אכיפת החוק, שאחראיות על הידרדרות תחושת הביטחון לשיאים חדשים. כל עוד המשטרה לא תוכיח אחרת, אני מאשים אותה שאינה פועלת למיגור האלימות מטעמים שערורייתיים של הפרד ומשול".

בווידאו: מחאת תושבי אום אל פחם מול תחנת המשטרה

אירוע זה מצטרף לשורת אירועים פליליים בעיר בתקופה האחרונה. בתחילת החודש, השייח מוחמד סעאדה, אימאם בן 50 משכונת אל מידאן, נורה בדרכו לרכבו, סמוך למסגד שבו נהג להטיף. פרמדיקים של מגן דוד אדום הוזעקו לזירת הירי בעקבות הודעה ב-5:11 לפנות בוקר, אולם מותו של סעאדה נקבע במקום. המשטרה החלה בחקירת נסיבות האירוע. השייח סעאדה עוכב בעבר לחקירה בעקבות סירוב להסיר סמל שהתנוסס בכניסה למסגד שאומץ על ידי ארגון דאע"ש.

שבוע לפני כן, צעיר בן 20 נפצע בינוני מירי. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים העמק. לפני כחודש, צעיר בן 19 נפצע בינוני, גם כן מירי. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים העמק.