צעיר שחור נלקח על ידי שוטר מסניף סטארבקס, חדשות עשר

"מה הם עשו?": התקרית הגזענית שמסעירה את ארצות הברית

שני גברים שחורים ביקשו להיכנס לשירותים בסניף "סטארבקס" בפילדלפיה, ומנהל החנות בתגובה – הזמין את המשטרה. תיעוד האירוע עורר את זעמם של הגולשים שהביאו לפיטורו

מקרה גזענות נוסף מסעיר את ארה"ב: שני גברים שחורים ישבו ביום חמישי שעבר בסניף "סטארבקס" בפילדלפיה, וחיכו לחברם מבלי להזמין דבר.

לאחר זמן מה ביקשו השניים להשתמש בחדר השירותים שבחנות. מנהל הסניף לא אהב את הבקשה, והחליט להזמין את המשטרה למקום.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לוד: זיקוקים בעת הצפירה; ראש העיר: היורה יקלל את היום שנולד

יהודים מרחבי העולם ישתתפו בטקס הזיכרון של יהודי התפוצות

טרור העפיפונים נמשך: שריפה ביער בארי בסמוך לגדר הגבול

 צעיר שחור נלקח על ידי שוטר מסניף סטארבקס
 

צעיר שחור נלקח על ידי שוטר מסניף סטארבקס (חדשות עשר)

 

"מה הם עשו?" תהה אחד הסועדים, "שמישהו יגיד לי מה הם עשו". "הם לא עשו דבר, ראיתי את כל מה שקרה", הסבירה לקוחה נוספת לשוטרים. כל זה לא עזר לשניים, והם הוצאו ע"י השוטרים בעודם אזוקים, לקול מחאות היושבים במסעדה.

תיעוד האירוע עלה לרשתות החברתיות, ועורר את זעמם של גולשים רבים. אלה, יצאו להפגין מול הסניף ובתוכו, וקראו לפיטוריו של המנהל שהזמין את השוטרים.

"אני לא בטוחה אם זה מקר בודד", אמרה ברנדט לייטנר, אחת המפגינות, "אבל אני חושבת שבכל סיטואציה שבה מתקבלות החלטות על פי גזע, מי שצריך לשאת באחריות זה לא רק המנהל, שצריך לפטר אותו כמובן, אלא המשטרה עצמה".

בינתיים, רשת "סטארבקס" מיהרה להתנצל, ופיטרה את מנהל המקום. "המקרה בסניף שלנו ראוי לגינוי. ההתנהגות הייתה פסולה", הודה קווין ג'ונסון, מנכ"ל סטארבקס, "אני מתנצל על כך אישית בפני שני הבחורים שביקרו בחנות".