טקס הזיכרון של יהודי התפוצות, חדשות עשר

יהודים מרחבי העולם ישתתפו בטקס הזיכרון של יהודי התפוצות

פרויקט "מסע" יקיים היום את טקס הזיכרון הרישמי והיחיד באנגלית ליהודים מרחבי העולם. "מאפשר להם להיות חלק מהחברה הישראלית. הם מרכינים ראש יחד עם כל עם ישראל"

היום (שלישי) יתקיים טקס יום הזיכרון של יהודי התפוצות בלטרון, הטקס הרשמי היחיד שהתקיים בשפה האנגלית, שבו צפויים לקחת חלק אלפי יהודים ומנהיגי קהילות יהודיות מכל רחבי העולם. נוסף לכך, במעמד הטקס ייקחו חלק שר החינוך, נפתלי בנט, יו"ר הסוכנות וחתן פרס ישראל, נתן שרנסקי והוריו של החייל שון כרמלי, שנפל בצוק איתן.

טקס הזיכרון יתקיים כחלק מפרויקט "מסע", שמקיים מיזמי פעילות במגוון תחומים. בפרויקט משתתפים אלפי צעירים יהודים מרחבי העולם. בין היתר ממרוקו, ניו-זילנד, שוויץ, שוודיה, ונצואלה, אוזבקיסטן, פינלנד, קוסטה-ריקה ועוד כ-40 מדינות. הטקס יתורגם סימולטנית לצרפתית, ספרדית ורוסית, והוא ישודר בשידור ישיר לקהילות יהודיות ברחבי העולם, ובדף הפייסבוק של פרויקט "מסע".

מנכ"לית פרויקט "מסע", לירן אבישר בן-חורין, מספרת על הטקס שמתקיים כבר מזה עשור: "הטקס שאנו מקיימים מאפשר לצעירי התפוצות להיות שותפי אמת במעמד שהוא בעל משקל אדיר בחייה של החברה הישראלית". עוד הוסיפה אבישר בן-חורין: "הטקס במתכונתו הייחודית הפך במרוצת השנים למעמד זיכרון מרגש בו יהודי התפוצות מרכינים ראש יחד עם כל עם ישראל לזכר הנופלים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

דיווח: קוריאה הצפונית והדרומית צפויות להכריז על סיום המלחמה

עקב הביקורת: זמרות ביטלו השתתפותן בטקס הזיכרון הישראלי-פלס'

מזג האוויר לערב יום הזיכרון: חם ויבש מהרגיל

 טקס הזיכרון של יהודי התפוצות
 

טקס הזיכרון של יהודי התפוצות (חדשות עשר)