הנשיא ריבלין מוביל את מצעד החיים, קובי גדעון\לע"מ

מפלגת ימין פולנית: לחקור האם ריבלין עבר על ה"חוק הפולני"

"התנועה הלאומית" ביקשה מהתביעה לחקור אמירות שיוחסו לריבלין במהלך ביקורו ב"מצעד החיים", לפיהן האשים את הפולנים באחריות חלקית לשואה

בווידאו: המשלחת הישראלית ב"מצעד החיים"

מפלגת ימין פולנית בשם "התנועה הלאומית" ביקשה היום (שלישי) מהתביעה במדינה לחקור האם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, עבר על ה"חוק הפולני", לפיו אין להאשים הפולנים באחריות לפשעי השואה, כשהשתתף ב"מצעד החיים" באושוויץ-בירקנאו.

סגן נשיא המפלגה, קריסטוף בוסאק, אמר כי הגיש את התביעה בהתייחס לאמירת ריבלין לפיה הפולנים איפשרו לגרמנים לבצע את רצח העם. אולם, האמירות לכאורה צוטטו בתקשורת הישראלית, אך לא נאמרו מפורשות ע"י ריבלין.

 ריבלין ואלשיך במצעד החיים
 

ריבלין ואלשיך במצעד החיים(דוברות נשיא המדינה )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

דיווח: קוריאה הצפונית והדרומית צפויות להכריז על סיום המלחמה

טרור העפיפונים נמשך: שריפה ביער בארי בסמוך לגדר הגבול

עקב הביקורת: זמרות ביטלו השתתפותן בטקס הזיכרון הישראלי-פלס'

בוסק הבהיר כי מפלגתו בוחנת את החוק החדש, שכן הוא טרם יושם לאור הסערה שעורר בישראל.

כאמור, ריבלין נאם ב"מצעד החיים" ואמר בשלב מסויים לנשיא הפולני כי "אי אפשר להתכחש לאמת. מכונת המוות הנאצית לא הייתה מצליחה לממש את חזון הבלהות שלה, אם לא היו מסייעים לה; אם היא לא הייתה פוגשת קרקע מדושנת בשנאת יהודים להכות בה שורש" ריבלין אמר כי למרות שהפולנים לא היו אלו שציוו על הקמת מחנות ההשמדה, הם היו בין העמים שבגדו בעם היהודי בשואה: "בני עמנו לא נרצחו רק במחנות. בני עמנו נבגדו על ידי העמים בתוכם חיו, בצרפת, בהולנד, ובבלגיה, הם נרצחו על ידי אוקראינים, ליטאים וכן - גם על ידי פולנים."