יועץ התקשורת מוטי מורל נהרג בתאונת דרכים בתל אביב

מורל בן ה-65 נפגע ממשאית בעת שרכב על אופניו החשמליים על דרך מנחם בגין בתל אביב וצוותי הרפואה שהגיעו לזירה נאלצו לקבוע את מותו

איש התקשורת מוטי מורל נהרג היום (שלישי) בתאונת אופניים שהתרחשה בדרך מנחם בגין בסמוך לקניון עזריאלי. מורל בן ה-65 נהרג בהתנגשות עם משאית בעת שרכב על אופניו החשמליים ונפגע פגיעה רב מערכתית. לאחרונה מורל הגיש תלונה במשטרת תל אביב ובה התלונן כי הוא מאויים על-ידי עבריינים, אולם לא נראה כי יש קשר בין הדברים. עם זאת, במשטרה יבדקו קשר אפשרי.


במהלך הקריירה שלו מילא מורל שורה של תפקידים בתחום הפרסום ויחסי הציבור וניהל קמפיינים מתוקשרים. מורל ידוע בעיקר כאחד מחברי צוות הקמפיין של בנימין נתניהו בשנת 1996 שעמדו מאחורי הסלוגן "פרס יחלק את ירושלים".

>> עוד כתבות בחדשות 10:
טרור העפיפונים נמשך: שריפה ביער בארי בסמוך לגדר הגבול
גורם בסוריה: מתקפת סייבר ישראלית-אמריקנית גרמה ליירוטי השווא
70 לישראל: המשטרה תמחק רישומי מאות אלפי תיקים פליליים שנסגרו


את דרכו המקצועית החל מורל בשנות ה-70 כקופירייטר ומנהל קריאטיבי במשרדי פרסום שונים ובשנת 1985 הקים את חברת "מורל פרסומאים". בשנת 1998 ייסד את חברת יחסי הציבור והאסטרטגיה "מורל תקשורת" וייעץ לשורה של גופים פרטיים, ציבוריים וממשלתיים ובהם חברת החשמל, משרדי ממשלה שונים, צה"ל ועוד.

מאוחר יותר ניהל מורל קמפיינים כמו שביתת הרופאים בשנת 2000; מאבק ניצולי השואה והמאבק להקמת גדר בגבול מצרים במטרה לעצור כניסת מסתננים אפריקאים בשנת 2007; בשנת 2014 ניהל את מאבק התמלוגים של התסריטאים והבימאים בישראל וכן את הקמפיין נגד ויתור המדינה על מניית הזהב בחברת "צים".

בשנת 2016 החל לעבוד כאיש יחסי ציבור עבור ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג אולם עבודתו הופסקה בעקבות פסיקת בית המשפט העליון שקבע כי מורל עמד מאחורי קמפיין שתכנן להציג את עורך הדין אורי דניאל כאנס, בהתבסס על תלונות שווא של ארבע נשים שנדרשו מאוחר יותר לפצותו. לאחר מכן ייצג במשך מספר שבועות את יזמית הנדל"ן ענבל אור.


לפני כשנתיים הסתיים בהסכמה הדדית סכסוך משפטי ארוך שנים בין מורל ליועץ התקשורת רונן צור שהיה שותף עימו בחברת "מורל-צור תקשורת 2007". במסגרת ההתכתשות המשפטית נדרש צור לשלם למורל כ-5 מיליון שקלים בפסק בורר.