לאחר 22 שנים: עיריית ת"א-יפו מחקה ציור קיר המתאר את רצח רבין

העירייה כיסתה את הציור - אך במהרה הסירה את הכיסוי והתנצלה, אולם למחרת הציור נמחק. העירייה: "טעות - הציור ישוחזר". האמן, יגאל שתיים: "לא יודע לאן המדינה הולכת"

יד שמאל אינה יודעת מה עושה יד ימין: לפני 22 שנים צייר האמן יגאל שתיים ציור קיר המתאר את רצח רבין, באחד מרחובות שכונת פלורנטין שבדרום תל אביב, אולם היום (שלישי) העירייה מחקה את הציור. באופן מעורר תמיהה, המקרה התרחש יום לאחר שעובדים מטעם העירייה כבר כיסו את ציורו של שתיים בציור אחר, שהורד לאחר כמה שעות בתוספת התנצלות רשמית.

"אני בהלם", כתב היום שתיים בעמוד הפייסבוק שלו. "הבוקר נצבע ונמחק לתמיד ציור הקיר של רצח רבין שציירתי. אתמול עירית תל אביב עוד התנצלה על שניסתה להסתיר את הציור בתליית ציור אחר. הבוקר פשוט צבעו את הקיר ומחקו אותו לתמיד. לא יודע לאן המדינה הזו הולכת". כמה שעות לאחר מכן שלחה העירייה עובדים שיורידו את הצבע, אולם הניקוי הוריד גם חלקים מהציור המקורי וגרם לו לנזקים בלתי הפיכים.
 כבר אתמול פורסמו פוסטים רבים שמחו נגד פעולתה של העירייה, אולם לאחר שהורד הציור החלופי, אפילו שתיים חשב שהכל מאחוריו. "אין לי ספק שמדובר בטעות בשיקול דעת", כתב אתמול שתיים בעמוד הפייסבוק שלו. "ולא באיזו כוונה להסתיר את הכאב המכונן של רצח רבין שצריך לזכור בכל יום ואולי במיוחד ביום העצמאות".

>> עוד כתבות בחדשות 10:
לקראת פעולה נגד ישראל: פרטים חדשים על המערך האיראני בסוריה
חוגגת עם המדינה: שם פרטי - ארץ, שם משפחה - ישראל
סכנה על הכביש: הנהגים שנוסעים נגד כיוון התנועה

בתגובה להשתלשלות האירועים שהובילה למחיקת היצירה מסרו מעיריית תל אביב-יפו: "צביעת הציור נעשתה בטעות ובתום לב ואנו מצרים על כך. עם היוודע הדבר הופסקה הצביעה והצבע נשטף מהציור. במקביל יצרה העירייה קשר עם האמן, יגאל שתיים, אשר הגיע למקום, הביע נכונות לשחזר את הציור והעביר את רשימת החומרים הנדרשים לצורך כך. בתיאום וסיכום עמו החומרים יסופקו ביום ראשון ועד יום שני יבוצע שחזור של הציור, תוך מתן סיוע עירוני ככל שיידרש".