ניידת משטרה, בוצ'צ'ו

70 לישראל: המשטרה תמחק רישומי מאות אלפי תיקים פליליים שנסגרו

המפכ"ל אלשיך הודיע על מתווה "סיכוי חדש" במסגרתו תיקיהם של אזרחים נורמטיביים, שנתוניהם מצביעים בראיה לאחור כי מעדו באופן חד פעמי, יבוטלו. ארדן: "בשורה של ממש"

לרגל חגיגות ה-70: מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, הודיע הבוקר (שלישי) על מתווה חדש שיביא למחיקת מאות אלפי תיקים פליליים שנסגרו. הפעולה היזומה של המשטרה תביא לכך שתיקיהם של אזרחים נורמטיביים, שנתוניהם מצביעים בראיה לאחור כי מעדו באופן חד פעמי או כי לא הצליחו להזים את החשדות נגדם, יבוטלו.

אלשיך התייחס למתווה, שקיבל את השם "סיכוי מחדש", ואמר: "אחד מעקרונות רפורמת האמו"ן של המשטרה, הוא אבחנה ברורה בין האזרח הנורמטיבי לבין עבריין והכרה, כי גם האזרח הנורמטיבי עלול לחטוא ולמעוד".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לקראת פעולה נגד ישראל: פרטים חדשים על המערך האיראני בסוריה

חוגגת עם המדינה: שם פרטי - ארץ, שם משפחה - ישראל

מתייחדים עם זכרם: אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

 המפכ"ל אלשיך
 

סוגר תיקים. המפכ"ל אלשיך ( ערוץ עשר)

 

"מדובר בבשורה של ממש לאזרחים שנחקרו בחשד לפלילים שתסיר מהם את הכתם הנוגע לעברם", אומר השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "אין כל סיבה שענן של חשד ירחף במשך שנים מעל ראשם של אזרחים שמעולם לא הואשמו", הוסיף השר תוך שהוא מוסיף כי הוא רואה חשיבות רבה ביוזמה למחיקת מרשמים, ומברך על כך שלמאות אלפי אזרחים תינתן הזדמנות לפתוח דף חדש.

במסגרת המתווה, שיישומו יחל בשבועות הקרובים ויעשה באופן ממוחשב ע"י המשטרה, יורחב השימוש בסמכות הביטול הנתונה למשטרה ובסיום ההליך יבוטלו מן המרשם כ-339 אלף תיקי חקירה בהם מעורבים כ-300 אלף אזרחי מדינת ישראל, תושבי האזור, זרים ותיירים, מתוכם כ-34 אלף קטינים.

במשטרה מבקשים להדגיש כי במסגרת המתווה לא יבוטלו תיקי חקירה סגורים בעבירות אלימות חמורה, עבירות מין חמורות, עבירות ביטחון, עבירות המתה וכן עבירות וסעיפים נוספים בחוק. המתווה אינו מונע פניה של כל אזרח למשטרת ישראל בבקשה לבטל תיקי חקירה סגורים, אשר אינם נכללים במתווה.