גיל שויד בראיון לאושרת קוטלר ב-2013 , חדשות עשר

חתן פרס ישראל גיל שוויד: "התגובות הבהירו לי כמה זה משמעותי"

מייסד חברת צ'ק פוינט שיקבל את הפרס ביום העצמאות, סיפר בריאיון מיוחד ל"חדשות עשר" על היוזמה ששינתה את חייו: "שילוב טוב בין רעיון נכון, זמן נכון ואנשים נכונים"

ביום חמישי יהיה גיל שוויד, מייסד חברת "צ'ק פוינט", לצעיר ביותר בין חתני וכלות פרס ישראל. בריאיון מיוחד ל"חדשות עשר" סיפר על הבחירה המרגשת והיוזמה ששינתה את חייו: "הבנתי שרשתות תקשורת צריכות אבטחה ושצריך למדר בין חלקים שונים. היה לי שילוב טוב בין רעיון נכון, זמן נכון ואנשים נכונים".

שוויד נזכר בשיחה עם שר החינוך נפתלי בנט שהודיע לו על זכייתו בפרס ישראל בתחום ההיי-טק: "רבע שעה אחרי השיחה התחלתי לקבל כל כך הרבה הודעות, ורק אז הבנתי עד כמה זה משמעותי עבור ישראל ועבור צ'ק פוינט". למרות גילו הצעיר יחסית לחתן פרס ישראל, הוא מבין כי בעולם ההיי-טק הוא אינו נחשב ככזה, אך מבין את הכוח שיש בעובדים הצעירים שעובדים בחברתו. "אני כל הזמן מזכיר לעצמי שבשביל להתמודד עם האתגרים האמיתיים אני צריך אנשים צעירים שמבינים את העולם החדש", אמר.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

תיק 1000: מסתמן - הפרקליטות לא תמליץ להאשים את נתניהו בשוחד

חודש אחרי פיגוע הדריסה בשומרון: המחבל הואשם ברצח כפול

ייצוג שיא לישראל בכנס הסייבר הגדול בעולם

גיל שויד בראיון לאושרת קוטלר ב-2013
 

גיל שויד, מייסד חברת צ'ק פוינט (חדשות עשר )

 

על פי פרסומים בתקשורת הכלכלית צ'ק פוינט שווה היום כמעט שמונה עשר מיליארד דולר, מונה כ-4,700 עובדים ועובדות ב-45 מדינות בעולם, רובם בישראל. צ'קפוינט מספקת שירותי הגנה ל-90 אחוזים מ-500 החברות הגדולות בעולם והיא נחשבת לחברה הישראלית המצליחה בעולם. למרות זאת, שוויד, שהונו האישי מוערך בשני מיליארד וחצי דולרים, לא מסתנוור מהכסף ומסרב לקבל משכורת חודשית. "אני אף פעם לא מסתכל כמה כסף יש לי, כיוון שכסף הוא דבר שאפשר ורצוי ליהנות ממנו, אך אסור שעושר יהפוך למדד שלנו לאושר", אמר.

שוויד יחגוג בעוד חודשיים יום הולדת 50, הוא נשוי בשנית לעורכת הדין הפלילית מיטל דנינו ולזוג שלושה ילדים. "אני לא עובד כמו שעבדתי בתחילת הדרך, אלא מנסה לאזן בין עבודה לשהות עם אשתי וילדיי", סיפר שוויד. בברכה ליום העצמאות ה-70 של ישראל הוא איחל שאזרחי ישראל יהיו מלוכדים ושהשלום יושג, "השלום הוא לא רק הבסיס לצדק ולאושר אלא הבסיס לקיום שלנו", אמר.