ליברמן: חזית הצפון מחייבת עליית מדרגה; המתפ"ש הזהיר את עזה

שר הביטחון דיבר על האתגרים שהוא צופה למערכת הביטחון ערב יום עצמאותה ה-70, אלוף מרדכי הכריז על סנקציות כלפי סייענים ב"צעדת השיבה"

מתיחות בשתי חזיתות: שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס היום (שני) באירוע הרמת כוסית במטה הכללי לאתגרים העומדים בפני צה"ל בשנת ה-70 להיווסדו: "מולנו מתגבשת מציאות חדשה: צבא לבנון בשיתוף פעולה עם חיזבאללה, צבא סוריה, המיליציות השיעיות בסוריה ומעליהן איראן- כולם הופכים לחזית אחת נגד מדינת ישראל, חזית הצפון. זהו אתגר אסטרטגי מן המעלה הראשונה, שמחייב את כולנו, להעלות מדרגה נוספת ולחזק עוד יותר את ההיערכות והמוכנות.

"בשנה האחרונה, צה"ל הוכיח מעל ומעבר לכל ספק שהוא הצבא הטוב ביותר והמוסרי ביותר בעולם. אל מול אתגרים מורכבים ולא סימטריים, המטה הכללי, יחד עם גופי הביטחון הנוספים במדינת ישראל, ידע לתת מענה נכון ומדויק ואיפשר לעם ישראל לנהל את חייו בביטחון וברוגע", הוסיף שר הביטחון.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

חודש אחרי פיגוע הדריסה בשומרון: המחבל הואשם ברצח כפול

תיעוד: שודדים נמלטו עם כסף בכיסים - ואיבדו את השטרות ברוח

ראשי המפלגות סיכמו לקדם את פסקת ההתגברות במושב הקיץ

בתוך כך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, התייחס ב-"אלמונסק", דף הפייסבוק הרשמי של המתפ"ש בערבית, לפעולות שנוקט צה"ל בנסיון לסכל את הפגנות "צעדת השיבה" ברצועת עזה, שצפויות להיערך בפעם הרביעית ביום שישי הקרוב: "העברנו אזהרות והודעות לבעלי חברות ההסעים בעזה, בהן הם נדרשו לא לסייע להסעת פעילי חמאס ומפרי סדר אלימים להגיע לגדר הגבול ברצועת עזה.

"ביררנו ונודע לנו ש-14 חברות עזתיות סייעו להסעת פעילי החמאס ומפרי סדר, לכן כפי שהזהרנו, יוטלו סנקציות על בעלי החברות: הם ומעגל משפחותיהם לא יקבלו זכויות יתר ויבוטל כל קשר שלהם עם ישראל" הוסיף האלוף מרדכי. מחר, יום האסיר, צפויות להיות תהלוכות על הגדר בעזה ובשטחים. צה"ל ערוך עם כוחות רבים, לרבות צלפים.

צעדת השיבה ברצועת עזה
 

צעדת השיבה ברצועת עזה (צילום פלסטיני )

 

ביום שישי האחרון התקימו הפרות סדר אלימות בחמישה מוקדים לאורך רצועת עזה והשתתפו בהן כ-10,000 פלסטינים. משרד הבריאות העזתי דיווח לאחר האירוע כי צעיר בן 28 נהרג מאש צה"ל במהלך ההפגנות, וכי 968 בני אדם נוספים נפצעו, מרביתם כתוצאה משאיפת גז.