מעצר המורה בביר אל-מכסור, חדשות עשר

מעצר אלים: מורה הופל לקרקע ע"י שוטרים מול תלמידיו

שלושה שוטרים צולמו כשהם עוצרים אדם מבוגר בביר אל-מכסור ומפילים אותו אל הקרקע. ועד ההורים המקומי ישבית את הלימודים, משטרת התנועה: "שימוש בכוח סביר"

מעצר אלים בצפון: תמונות לא פשוטות הגיעו היום (שני) מהכפר ביר אל-מכסור. שלושה שוטרי אגף התנועה של המחוז הצפוני צולמו כשהם עוצרים אדם ומפילים אותו על הכביש במהלך מבצע אכיפה שהתרחש בכפר.

האדם שהותקף על ידי השוטרים הוא מורה בבית הספר הסמוך, ובסרטון ניתן לשמוע אותו קורא: "מול התלמידים שלי אתם...", קריאה שנקטעה על ידי צעקות "שב" של השוטרים לעברו, תוך ששניים מהם אוחזים בו ושוטר נוסף בועט ברגלו בעוצמה מספר פעמים.  ועד ההורים המקומי בביר אל-מכסור הודיע על כי ישבית מחר את בתי הספר בכפר למשך שעתיים, במחאה על התנהלות המשטרה באירוע, שהתרחש כאמור לעיני התלמידים. הנהג שוחרר בסיום החקירה בתנאים מגבילים.

  מעצר המורה בביר אל-מכסור
 

מעצר המורה בביר אל-מכסור( חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

המדינה הודיעה: אסירים טרנסג'נדרים לא יוחזקו יותר בבידוד

בזכות התלמידים: לראשונה מזה 20 שנה השומר חגג יום הולדת

השוטר לא זכר את האירוע - והנהג זוכה

מטעם משטרת התנועה נמסר בתגובה: "שוב בוחרים להציג סרטון חלקי שלא מתעד את כל האירוע, לרבות הסיבה שבגינה נעצר החשוד. במהלך פעילות אכיפה שגרתית, הנהג עוכב לאחר שביצע עבירת תנועה. בתחילה, סירב לבקשת השוטר להציג רישיון נהיגה ורק לאחר בקשת השוטר מספר פעמים הציג את הרישיון. במהלך העיכוב הנהג התפרע תוך שהוא מונע מהשוטר בגופו להיכנס לניידת ואף בועט בניידת. במהלך הארוע, השוטר התריע מספר פעמים בפני הנהג כי יעצר אם לא יאפשר לו להמשיך בבדיקה, אך הנהג בחר להמשיך למנוע בגופו את כניסת השוטר תוך שימוש בכח וכשהוא צועק לעבר השוטר: "אתה לא תכנס לניידת דו"ח לא יהיה פה"- כאחרון העבריינים ולא כמצופה מאיש חינוך שומר חוק!

"בשל התנהגותו הפסולה, השוטר נאלץ לבצע מעצר בסיוע שוטרים נוספים תוך שימוש בכוח סביר, זאת עקב התפרעתו וההתנגדות האקטיבית למהלך העיכוב ובהמשך המעצר. בסיום החקירה הנהג הביע חרטה על מעשיו, התנצל ושוחרר בתנאים מגבילים. משטרת ישראל תמשיך לאכוף את חוקי התנועה בישובי מגזר הערבי ובכל מקום אחר בישראל, תפעל בנחישות כנגד כל גילוי אלימות באשר הוא, ולא תרתע מאף ניסיון להרפות את ידה במסגרת המאבק המתמשך בקטל בכבישים".