חודש אחרי פיגוע הדריסה בשומרון: המחבל הואשם ברצח כפול

כתב אישום הוגש נגד עלאא קבהא שדרס למוות את סרן זיו דאוס וסמל נתנאל קהלני, ופצע שני חיילים נוספים. התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

בווידאו - המחבל בפיגוע הדריסה: בן 26 ששוחרר מהכלא לפני פחות משנה

עלאא קבהא, בן ה-26 שביצע את פיגוע הדריסה בצפון השומרון בחודש שעבר, הואשם היום (שני) שרצח את סרן זיו דאוס וסמל נתנאל קהלני, ובניסיון רצח של שני חיילים נוספים, שאחד מהם נפצע קשה מאוד כתוצאה מהפיגוע והשני בינוני. עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה הצבאית מבית המשפט הצבאי בשומרון להאריך את מעצרו של קבהא עד תום ההליכים בעניינו.

על פי כתב האישום, קבהא הבחין בארבעת החיילים עומדים לצד הכביש, בסמוך למגדל שמירה בצומת מבוא דותן, והחליט לדרוס אותם - משום שהתעורר זעמו על היחס המשפיל לטעמו מצד כוחות הביטחון כלפי נשים פלסטיניות.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

ראשי המפלגות סיכמו לקדם את פסקת ההתגברות במושב הקיץ

משרד החוץ: מפלגת החירות האוסטרית נגועה באידאולוגיה אנטישמית

המדינה הודיעה: אסירים טרנסג'נדרים לא יוחזקו יותר בבידוד

  עלא קבהא בן 26 מברטעה, המחבל מפיגוע הדריסה בשומרון
 

עלא קבהא בן 26 מברטעה, המחבל מפיגוע הדריסה בשומרון (ללא קרדיט)

 

קבהא נסע לעבר ארבעת החיילים ופגע בהם בעוצמה. בכך, כאמור, הוא גרם למותם של שניים מהם ופצע את השניים האחרים. קבהא נמלט מזירת הפיגוע, אך נעצר ע"י כוחות הביטחון ופונה לאחריו במצב קל לבית החולים הלל יפה בחדרה.

קבהא, שאינו מחזיק בהיתר כניסה לישראל, הוא דמות מוכרת לכוחות הביטחון, לאחר שישב בעברו בכלא הישראלי על השלכת בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוח צה"ל, ושוחרר לפני פחות משנה. גם למשפחתו של המחבל יש עבר עשיר של עבירות ביטחוניות נגד ישראל.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר לאחר הפיגוע כי יפעל לגזור על המחבר עונש מוות. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, הנחה בעקבות הפיגוע להקפיא באופן מיידי את ההיתרים לכלל חמולת המחבל. 

 נתנאל קהלני (מימין) וזיו דאוס (משמאל), ההרוגים בפיגוע הדריסה בשומרון
 

נתנאל קהלני (מימין) וזיו דאוס (משמאל), ההרוגים בפיגוע הדריסה בשומרון (ללא קרדיט)