"זוכרים את הנופלים": החל פרויקט הנחת דגל ישראל על קברי חללים

כמדי שנה, התקיים אירוע "דגלון לנופל" בהר הרצל בו השתתפו בכירי מערכת הביטחון. במסגרת הפרויקט יונחו עד יום הזיכרון דגלונים על כל קברי חללי צה"ל

טקס "דגלון לנופל" נערך היום (שני) כמדי שנה בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים. במהלך הטקס הונחו על ידי חיילי צה"ל דגלוני מדינת ישראל על כלל הקברים בחלקה הצבאית.

הטקס נערך במעמד הרמטכ"ל גדי איזנקוט, המפכ"ל רוני אלשיך, ראש המוסד, יוסי כהן, ראש השב"כ, נדב ארגמן, נציבת שירות בתי הסוהר, עפרה קלינגר, סגן המנהל הכללי וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, אריה מועלם, יו"ר ארגון "יד לבנים", אלי בן שם ויו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, תמי שלח.

 אייזנקוט נואם בטקס הנחת דגל הלאום
 

אייזנקוט נואם בטקס הנחת דגל הלאום (דובר צה"ל )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ראשי המפלגות סיכמו לקדם את פסקת ההתגברות במושב הקיץ

המדינה הודיעה: אסירים טרנסג'נדרים לא יוחזקו יותר בבידוד

תיעוד: שודדים נמלטו עם כסף בכיסים - ואיבדו את השטרות ברוח
 
פרויקט "דגלון לנופל" נערך זו השנה ה-17, כמסורת המבקשת לכבד ולהוקיר את הנופלים אשר שילמו בחייהם את מחיר ההגנה על שלומה וביטחונה של מדינת ישראל. מסיומו של הטקס בהר הרצל ועד ליום הזיכרון לחללי צה"ל, תושלם הנחת הדגלונים על קבריהם של כל חללי מערכות ישראל בבתי העלמין הצבאיים ובחלקות הצבאיות.
 

הרמטכ"ל איזנקוט: "משפחות שכולות, מכובדיי, כאן, בהיכל הזיכרון הממלכתי, אנו ניצבים יחד וזוכרים את הנופלים, עטופיםמכל עבר בשמותיהם החקוקים על הקירות – שמות המעידים על המחיר הכבד ששילמנו לאורך שנותינו על אדמה זו. את כותלי היכל הזיכרון מאירים נרותיהם של כל אחד ואחת מיקירנו שהיו ואינם, כפי שלחמו, כך הם מונצחים – זה לצד זה. בשבוע שעבר צעדנו כל ראשי זרועות הביטחון יחד עם נשיא המדינה במצעד החיים על אדמת פולין. זקופי קומה, גאים על זכותינו להיות עם חופשי בארצו. את אותו הדגל שיונף בחג העצמאות בכל בית בישראל נשאנו במקום שבו נגזלה חירות עמינו, בגאווה ובראש מורם".

 חיילים בטקס הנחת דגל הלאום על קברי חללי צה"ל
 

חיילים בטקס הנחת דגל הלאום על קברי חללי צה"ל( דובר צה"ל)

 

"את דגל זה מניחים אנו היום על קבריהם של חללי מערכות ישראל ועליו סרט שחור - כסמל למורשתם החקוקה לעד בזיכרון מדינתנו", המשיך הרמטכ"ל". "יקיריי - בני המשפחות השכולות, מצבות רבות בהר הזיכרון, אבנים ואנדרטאות מוצבות ברחבי הארץ - ואף אחת לא תוכל להעיד על דמותם של הנופלים כמו הזיכרון שבליבכם. זיכרון השמור רק לכם ומלווה אתכם מדי יום ביומו. היום כבכל ימות השנה, אנו שולחים לכם יד אחים מחבקת ומתחייבים לחזק אתכם ככל שנוכל. היום נזכור גם את נעדרי צה"ל ואת החללים שמקום גבורתם לא נודע ונתחייב להוסיף לפעול בעוז ובענווה להשיבם לגבולותינו. זיכרון בנינו ובנותינו נצור לאורכה ולרוחבה של הארץ, כאשר נביט על כל מצבה וקבר, נזכור כי בתוך הכאב על לכתם טמונה הגאווה על עצמאות מדינתנו. יהי זכר הנופלים ברוך". 


המפכ"ל אלשיך: "מעטים יודעים מהי עוצמת ההקרבה של שוטרי משטרת ישראל, כדי לממש משימתם הביטחונית בהצלחה. מעטים מודעים מה נדרש מהשוטרים והלוחמים כדי לספק ביטחון אישי לאזרחי ישראל, כמה מסירות ומה עמוקה תחושת השליחות הנדרשת, כדי למלא תפקידים כאלה, יום יום לאורך שנים. הטקס המיוחד של הנחת דגלונים על קברי החללים מבטא את מאמצנו להיות ראויים לקרבנם של החללים. המאמץ להניף את אותו הדגל שהונף במסירות נפש על ידי ההולכים. אנו נושאי הדגל בימים אלה, נושאים את אותו הדגל שמניף כל אחד ואחד מחלליה של משטרת ישראל".