תג מחיר (אילוסטרציה), ללא קרדיט

"לשחוט תינוק ערבי": אישום בגין הסתה ופשעי שנאה נגד תושב פ"ת

כתב אישום הוגש נגד זהר זוארץ בגין הסתה לאלימות בפייסבוק נגד ערבים ואנשי כוחות הביטחון וריסוס כתובות גזעניות על אוטובוסים של חברה שסיפקה שירות לנוסעים פלסטינים

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד זהר זוארץ, בן 33 מפתח תקווה, בגין עבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות, תמיכה בארגון הטרור "כך" ועבירות נוספות ממניע של גזענות כלפי ערבים, כולל ריסוס כתובות "תג מחיר". מאחר והעבירות קשורות לשאלת חופש הביטוי, כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. הפרקליטות ביקשה להאריך את תנאיו המגבילים עד לתום ההליך המשפטי.

בשנת 2013 נאשם זוארץ כי ריסס על רכב משטרתי את הכתובת "ימ"ר חמניות תג מחיר", וניקב שניים מצמיגיו בסכין. כמו כן, על רקע מדיניות שוויונית שהנהיגה חברת האוטובוסים "אפיקים" לפיה סיפקה שירותי תחבורה ציבורית שווים בין ערבים פלסטינים תושבי השומרון ליהודים ישראלים תושבי השומרון ללא כל הבחנה או הפרדה, ריסס על שני אוטובוסים של החברה כתובות גזעניות מסיתות כגון "מוות לערבים", "אין כניסה לערבים", "תג מחיר" ועוד.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הפלסטיני שהואשם ברצח החקלאי דוד בר קפרא ב-2015 הורשע בהריגה

נשותיו של ראש הכת שהורשע באונס: רוצות להתייחד ולהביא ילדים

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

בנוסף, זוארץ מואשם בכך שהחזיק וניהל חשבון בפייסבוק עם מעל לאלף עוקבים, בו הסית נגד ערבים וקרא לאלימות נגד חיילי צה"ל וכוחות הביטחון. למרות שנחקר ואף נעצר רבות בגין הפרסומים, שב על מעשיו שוב ושוב.

כתובת גרפיטי תג מחיר בסמוך לרכב שהוצת בבית צפפה שבירושלים
 

תג מחיר (אילוסטרציה)

 

זוארץ פרסם סטטוסים כמו: "לא נתפס שיש דבר כזה מפלגה ערבית, עוד מעט גם תהיה בכנסת מפלגת חמאס, יישרפו כל הערבים והשמאלנים! כהנא צדק! איך לא חשבנו להקים מפלגת "תג מחיר"; "בזכות ראש חודש אדר נזכה להשמיד את כל אויבנו הערבים השמאלנים ובכללם יאיר לפיד וחבריו ונתלה אותם כמו שתלינו את המן ובניו! כהנא צדק- תג מחיר בדם!"; "יהודים יקרים! הגיע הזמן למלחמת קודש - צאו לרחובות וטבחו את כל הערבים עם כל הבא ליד! נקמה!"; "וואי איזה חלום היה לי, אני נכנס לבית חולים למחלקת יולדות ויש שם את כל הקופסאות עם התינוקות בפנים ואז אני מוציא סכין שחיטה מהמעיל ועובר ליד כל תינוק ואיפה שיש תינוק ערבי אני עורף לו את הראש ואיפה שיש תינוק יהודי אני שם תיקון הכללי, החלום הכי ורוד שהיה לי עד היום"; "על כל יהודי שנרצח צריך לנקום בעם שלם שאחראי לפגיעתו! בשביל יהודי אחד שיחיה אנחנו מחויבים להשמיד עמים שלמים גם מיליוני אנשים!".

ביחס לכוחות הביטחון, לאחר הרשעתו של החייל אלאור אזריה, פרסם סטטוס: "יהודי אמיתי לא מתגייס לצבא הרשע הכופר. לכו תעשו דברים לבד. הגיע הזמן האמיתי להקים מרד. מצפה מכל החיילים אבל מכולם לערוק ולכוון את הנשק לכיוון הנכון.", ובמהלך פינוי המאחז עמונה ובהמשך להחלטת בג"צ בנושא, פרסם סטטוס: "מתפלל שה' יתברך ייתן לאחד התושבים את הגבורה לדרוך נשק ארוך ולרסס את השוטרים/חיילים הרשעים! על כל הרוג מכוחות הביזיון אני עושה חג!", ובמענה למספר תגובות מסתייגות, המשיך וחיזק את דבריו בתגובות נוספות: "אני בבית עם שני בלוני גז ומצת אחד שוטר דופק בדלת מתפוצץ איתם בעזרת השם", "מאחל לכל יהודי שיזכה להיות ברוך גולדשטיין הצדיק".