כשבצורת של 40 שנים הסתיימה, וצלחת האליפות חזרה דרומה

במאי 2016, הוגשם חלומו של גדי מרקוביץ'. כילד, היה בטוח שימיו כאוהד הפועל ב"ש יכללו אליפויות וגביעים. ההמתנה הסתיימה רק כשהגיעו אלונה, ברק ואליניב • פרויקט 70/70

גדי מרקוביץ' היה שם באיצטדיון וסרמיל ביום ההיסטורי ההוא. השנה הייתה 1976, ובפעם הראשונה הקבוצה של הילד בן ה-6 זכתה באליפות הראשונה שלה. 

שנה לאחר מכן גדי כבר החזיק בשתי צלחות וחשב שאלו הם חייו של אוהד כדורגל: ניצחנות ואליפויות. רק שמאז הוא התחיל לספור: לא את האליפויות, אלא את האכזבות. שנה ועוד שנה, עד שנת 2016. ארבעים שנה של אכזבות במדבר. 

ואז פתאום הכל התחבר והיו שם אלונה ברקת, ברק בכר, אליניב ברדה ואיצטדיון טרנר. 

 

את האליפות הראשונה והשניה לא זכיתי לחגוג, למעשה אפילו לא הייתי בתכנון, ולכן היה לי קשה לחזור על המשפט "הגיע הזמן אחרי 40 שנה"' עד שפגשתי את גדי. האיש שלא פיספס אף משחק של האוהדים, ראה הכל. שנה אחרי שנה הוא קיווה שהפעם זה יהיה אחרת ושוב התאכזב. לי הייתה הפעם תחושה אחרת וליוויתי אותו ואת הבנות שלו לכל איצטדיון בארץ, אבל בכל שלב הוא הזהיר אותי שזה לא יקרה, שבסוף משהו ישתבש. בסוף הוא הדביק גם אותי. אמנם הייתי אז צעיר מדי כדי לומר "40 שנה", אבל גם 30 שנה של כשלונות ואכזבות זה לא מעט. 

ואז הגיע המשחק נגד מכבי חיפה באיצטדיון סמי עופר, ניצחון ואנחנו אלופים. "מגיע לנו אחרי 40 שנה", אמרתי ותיקנתי, "מגיע לך!". ואז באו שני גולים של חיפה ושוב חזרנו הביתה מאוכזבים.  

אוהדי הפועל באר שבע
 

אוהדי הפועל באר שבע (רויטרס )

 

גדי היה בטוח שזהו, שגם במשחק האחרון של העונה נגד בני סכנין נפסיד ומכבי יזכו באליפות. סכנין כבר הובילו 0:1 וגדי שוב אמר לי "אמרתי לך", אבל מאותו רגע הכל התפוצץ ועל הדשא הירוק ראו רק צבע אחד - אדום. הפעם הוא טעה (וכמה שהוא שמח לטעות). אחרי 40 שנה, באר שבע אלופה. 

ובכל העונה הזאת היה צמוד אלינו ילד בן 6, הבן שלי אמרי, ובדיוק כמו גדי לפני 40 שנה גם הוא זכה להיות בעונה הראשונה שלו כאוהד חלק מאליפות היסטורית, ושנה לאחר מכן חגג אליפות נוספת. עכשיו נשאר לנו לשבור עוד שיא אחד, כדי להשאיר את ההיסטוריה. 1976/77 הרחק מאחורינו, ואחרי הגול אתמול בדקה ה-95 הכל תלוי בנו. 

עמה יעמיק.