הפלסטיני שהואשם ברצח החקלאי דוד בר קפרא ב-2015 הורשע בהריגה

מכתב האישום שהוגש אז לביהמ"ש, עלה כי המניע שהוביל את עלאא דאר עאסי מוג'אהד עאסי, בני דודים מבית לקיא שבגדה המערבית, להריגת החקלאי מהשפלה, היה פלילי - ולא לאומני

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (שני) את עלאא דאר עאסי, בן ה-25 מבית לקיא שבגדה המערבית, בהריגת החקלאי דוד בר קפרא בשנת 2015 בכרם שבבעלותו במושב פדיה, שבאזור השפלה.

כחודש לאחר האירוע, כתב האישום הוגש נגד עאסי וכן נגד בן דודו, מוג'אהד עאסי בן ה-24, בעבירת רצח. בר קפרא נמצא בכרם כשהוא פצוע באורח אנוש. הוא הועבר לבית החולים אך לאחר זמן קצתר נקבע מותו. מכתב האישום עולה כי המניע שהוביל את השניים, שוהים בלתי חוקיים, היה פלילי ולא לאומני.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

נשותיו של ראש הכת שהורשע באונס: רוצות להתייחד ולהביא ילדים

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

שינוי מגמה בשוק? 5 חודשים רצופים בלי עלייה במחירי הדירות

 הנאשמים ברצח דוד בר קפרא
 

המורשע בהריגת דוד בר קפרא, עלאא דאר עאסי (דוברות משטרה מחוז מרכז)

 

עוד על פי כתב האישום, בני הדודים הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות לכרם שבבעלות בר קפרא וחיכו לו. לאחר שראו אותו משלים עסקה למכירת ענבים הם התקרבו אליו. בחקירתם סיפרו כי הניחו שיש ברשותו כסף מזומן רב, בעקבות העסקה. הם דרשו מבר קפרא כי יביא להם את הכסף שברשותו, אך הוא סירב וקרא להם "גנבים". אחד מהם חסם את פיו עם חתיכת בד ואז הם החלו להכות אותו באגרופים, בעיטות ומקלות שהיו במקום. בר קפרא נפל לארץ בשלב מסוים ולא הצליח להגן על עצמו.

לאחר שהוא נפל, שפך עליו אחד מהם חומר הדברה מסוכן שהיה במקום ובר קפרא איבד את ההכרה. בשלב זה השניים חיפשו בכיסיו אחר הכסף ששיערו שיהיה עליו, אך לא מצאו דבר מלבד צרור מפתחות. הם הניחו עליו מזרון, השאירו אותו במקום כשהוא פצוע באורח קשה מאוד ונמלטו מבלי להזעיק עזרה.

העבירות בהן השניים הואשמו הם, כאמור, עבירת רצח במזיד תוך ביצוע עבירה אחרת. "השב"כ חקר תחילה את הפרשה בחשד לרצח על רקע לאומני ואולם לאחר חקירה מאומצת הגיע למסקנה - נוכח הראיות שנאספו בתיק - כי מדובר ברצח שבוצע מהמניע הפלילי ומסקנה זו נמסרה על ידו לפרקליטות ולמשטרה", לשון כתב האישום.

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר כי "כנגד הנאשם הוגש כתב אישום לפיו בעת ביצוע שוד יחד עם קרוב משפחתו הכו השניים יחד את דוד בר קפרא ז"ל, עד שנפטר כתוצאה מן האלימות הקשה שהפעילו כלפיו. כתב האישום התבסס, בין היתר, על עדות השותף וכן על עדותם של שני עדי ראייה שהיו נוכחים בחלק מן האירוע. במהלך ניהול ההליך עלו קשיים ראייתיים להוכחת מעורבותו של הנאשם בביצוע חלק מן העבירות, אולם הפרקליטות סברה כי קיימות די ראיות להרשעת הנאשם בעבירת הרצח. ביהמ"ש קבע היום אחרת ואנו נלמד את הכרעתו לעומקה".