"הפכו למלאכים בסיפור": הנצחתם של הילדים שנהרגו לפני 13 שנים

יובל אבבה בן ה-4 ודורית בינסאן בת השנתיים נהרגו בשנת 2014, ערב חג הסוכות, מרקטה ששוגרה מרצועת עזה. כעת, עדי זליכוב רלוי כתבה עליהם ספר. "כמו לראות תמונה שלו"

יובל אבבה בן ה-4 ודורית בינסאן בת השנתיים נהרגו מרקטת קסאם ששוגרה מרצועת עזה, בזמן ששיחקו בחצר הבית שלהם בשדרות, בערב חג הסוכות לפני כ-13 שנים.

כעת, הסופרת עדי זליכוב רלוי, החליטה לכתוב ספר ילדים לזכרם, שבו הם באים לבקר בסוכה שלא זכו להיות בה. זאת, במסגרת המיזם ״יצירת חיי״ של YNET וידיעות אחרונות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נשותיו של ראש הכת שהורשע באונס: רוצות להתייחד ולהביא ילדים

באופן חריג: רימוני הלם הושלכו לעבר מפגינים חרדים בירושלים

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

 ספר שנכתב על שני הילדים שנהרגו מפגיעת קאסם
 

איור מתוך הספר שנכתב על שני הילדים שנהרגו מפגיעת קאסם (חדשות עשר)

 

"אביאל בסיל אייר אותם שקופים, לעומת כל שאר הספר שהוא מלא צבע וחג", הסבירה זליכוב-רלוי, "הם בעצם הופכים למלאכים בספר. הם האושפיזין. כמו האושפיזין הם שם ולא שם".

"באותו היום, בשער הבית היא עמדה שם עם שמלה לבנה", מספר גבי בינסאן, אביה של דורית, "המשפחה הייתה בבית. ניסיתי לפתוח את הדלת והמפתח פתאום נתקע לי. אחר כך, שנייה אני חושב, לא יודע, אולי דקות אפילו - בום".

הספר החדש מעלה בהם זיכרונות כואבים, אך מחזקים. "אני הולך לשם בשביל לראות את המקום, איפה שהם נפלו", הוסיף גבי בינסאן, "דבר קטן אפילו שמזכיר את הילדים שלנו כאילו הם איתנו. עד סוף חיי אני לא אשכח". "זה כמו לראות תמונה שלו", סיפרה אסרסו אבבה, אמו של יובל, "לא מדבר איתי. לא מדבר איתי בכלל".