קצב חותך בשר, חדשות עשר

רגע לפני המנגלים: איזה בשר כדאי לקנות ליום העצמאות? • ברקוד

בעקבות החלטת משרד הבריאות ב-2016 לפתוח את שוק הבשר הטרי, ירדו המחירים באופן משמעותי ואפילו המפעלים הישראלים לא נפגעו. כך תדעו איזה בשר משתלם לרכוש

מחירי הבשר הטרי בישראל נמצאים בשפל, מה שמשרת קודם כל את הצרכן הישראלי. בעקבות זאת, שוק הבקר מגלגל למעלה מ-262 מיליון שקלים בשנה. זאת, לעומת פחות מ-2 מיליון לפני כשנתיים. למעשה, כיום הבשר הטרי מהווה 65% משוק הבשר.

בשנת 2016 החליט משרד הכלכלה לפתוח את שוק הבשר הטרי לייבוא מחו"ל, והוריד את המיסים שהיו נהוגים עד אז. בעקבות זאת ירדו מחירי הבשר הטרי, וכיום הם נמוכים אף ממחיר הבשר הקפוא או המופשר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נשותיו של ראש הכת שהורשע באונס: רוצות להתייחד ולהביא ילדים

באופן חריג: רימוני הלם הושלכו לעבר מפגינים חרדים בירושלים

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

 קצב חותך בשר
 

קצב חותך בשר (חדשות עשר)

 

ביטול מכסות הייבוא על הבשר גרם בעבר לעובדי "אדום אדום" למחות בתקיפות, כיוון שחששו מפני פגיעה בפרנסתם. אולם, גם בחברה זו מצהירים היום כי פתיחת השוק הורידה מחירים אך לא פגעה בהם.

"באופן טבעי ברגע שנפתחו מכבות לייבוא, אנחנו כמו כל יצרן מקומי חששנו מן הסתם לגורל המפעל", אמרה רוני בהט, מנהלת אגף שיווק ופיתוח, חטיבת המזון "תנובה", שבבעלותה רשת "אדום אדום", "אבל מה שאנחנו למעשה רואים זה שההיצע גדל והביקוש גדל אפילו יותר".

צוות "ברקוד" ערך בדיקת טעימות לבשר בעזרת ניר צוק, שף מסעדת "מאפו", שהעלתה כי לא רק שהבשר הקפוא אינו זול יותר, הוא בדרך כלל גם טעים פחות.