נשותיו של ראש הכת שהורשע באונס: רוצות להתייחד ולהביא ילדים

דניאל אמבש נמצא אשם לפני מספר שנים בעבירות מין חמורות ובהתעללות בנשותיו ובילדיו. עתה, ארבע מהן מבקשות משב"ס: תנו לנו זמן לזיווג אינטימי – יחד ולחוד

המאבק על ההתייחדות: ארבע מנשותיו של דניאל אמבש, ראש הכת שהורשע לפני חמש שנים בעבירות מין חמורות ובהתעללות בנשותיו ובילדיו, דורשות עכשיו מהמדינה לאפשר להן להתייחד איתו. כל אחת בנפרד-  וגם יחד. הסיבה - הן רוצות להביא לעולם ילדים מבן זוגן. לטענתן, זוהי זכותן הבסיסית.

סיפור הכת הפוליגמית של דניאל אמבש התפוצץ ברעש גדול לפני שבע שנים. המשטרה פשטה על בתי המשפחה בירושלים ובטבריה ועצרה אותו בחשד לעבירות מין והתעללות חמורות. בתקופה ההיא הוא היה נשוי לשש נשים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

רימוני הלם ומכונית התזה: מאות חרדים מפגינים בירושלים

כחלון שובר עוד שיא: 5 חודשים רצופים בלי עלייה במחירי הדירות

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

 נשותיו של דניאל אמבש
 

מבקשות להתייחד. נשותיו של דניאל אמבש (חדשות עשר)

 

בית המשפט הרשיע אותו בהתעללות סדיסטית בנשים ובילדיו הקטינים, ההתעללות כללה מכות, קשירות ועבירות מין. היום, אחרי שבע שנים, רוב נשותיו עדיין גרות יחד, עדיין רואות את עצמן נשואות לו - ומעריצות אותו - ועדיין טוענות שהמשטרה תפרה לו תיק. "כל התיק הזה נבנה על ההשוואה ביננו לבין גואל רצון. ייצרו עדי שקר בתיק על זה על ידי לחצים בחדרי החקירות, איומים ואלימות", אומרת אדרת אמבש, אחת מנשותיו של האיש.

היום טוענות הנשים כי שירות בתי הסוהר צריך לאפשר להן ביקורי התייחדות עם אמבש, ביקורים שהם זכות בסיסית כדי שיוכלו להביא עמו לעולם ילדים נוספים. ומכיוון שהן נשואות במסגרת פוליגמית, הנשים דורשות את הזכות לשמור על האופי המיוחד של נישואיהן - ולאפשר לארבעתן יחד להתייחד עמו. "הסיפור שלנו הוא סיפור מיוחד. אני לא אבקש עתירה רק לעצמי", אומרת אחת מבנות זוגו, תוך שהיא מצביעה על הנשים האחרות וטוענת שכל אחת מהן היא "בת זוג של בן זוגי". היא הוסיפה כי היא בוחרת לחלוק את חייה ואת חיי חברותיה יחד עם בן זוגה.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "אסיר רשאי לקבל התייחדות מבת זוגו הקבועה והידועה בציבור, ראוי לזכור כי התייחדות היא הטבה ואינה בגדר זכות מוקנית".