השופטת רונית פוזננסקי כץ , חדשות עשר

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

בפרשת ההתכתבויות שנחשפו בחדשות עשר, בין השופטת לנציג ניירות הערך במסגרת תיק 4000, השופטת הודתה בהתנהגות שאינה הולמת והפרת כללי האתיקה. התביעה ביקשה להשעותה לשנה

בעקבות חשיפת חדשות עשר, השופטת רונית פוזננסקי-כץ הורשעה אתמול (ראשון) בבית הדין לשופטים. השופטת הודתה בעבירת משמעת של התנהגות באופן שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל, ובהפרה של כללי האתיקה לשופטים.

עונשה של השופטת ייקבע בהמשך, כאשר התביעה ושרת המשפטים מבקשות להשעותה לשנה מהתפקיד ולמנוע ממנה מלעסוק במשפט פלילי שנתיים נוספות. החלטה בנושא צפויה להתקבל בימים הקרובים. לפני כחודשיים חשף כתב חדשות עשר דורון הרמן התכתבויות בין פוזננסקי-כץ לנציג רשות ניירות הערך בתיק 4000, ערן שחם-שביט. המסרונים העלו חשש לכאורה לתיאום ימי המעצר שתקבע השופטת לחשודים בתיק, אך השניים טענו כי ההתכתבויות נגעו לדיון מקדים בין נציג ני"ע למציג המשטרה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

משרד החוץ אסר על השתתפות השגריר האוסטרי בדיון בכנסת

נדחה ערעור המדינה: אביה של הזמרת עדי ביטי שוחרר למעצר בית

אחיו של החייל שנהרג בתאונת טנק: גאה ברצון שלו להגן על כולנו


במסגרת דיון שנערך בפני הרכב בית הדין המשמעתי בראשות הנשיא בדימוס השופט אשר גרוניס, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל וסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופטת אסתר הלמן, הודתה פוזננסקי-כץ כי ההתכתבויות שערכה עם ערן שחם-שביט לא היו ראויות.

 עו"ד שחם שביט והשופטת פוזננסקי
 

עו"ד שחם שביט והשופטת פוזננסקי (חדשות עשר וצילום מסך ביוטיוב)

 

מוקדם יותר פורסם בחדשות עשר כי פרקליטת מחוז מרכז לשעבר, רונית עמיאל, שהייתה הממונה על השופטת רונית פוזננסקי-כץ בזמן שהייתה פרקליטה, הגיעה לביה"ד על מנת לתת עדות אופי על השופטת.

כאמור, בעקבות חשיפת חלק מההודעות לפני כחודשיים, המעידות על תיאום לכאורה בין השופטת למנהל החקירה מטעם הרשות לני"ע של ימי המעצר שייקבעו לחשודים בתיק 4000, הורחקו פוזננסקי-כץ ושחם-שביט מטיפול בתיק. הוחלט כי השופט עלאא מסראווה יחליף את פוזננסקי-כץ בכל הדיונים בפרשת בזק-וואלה, וכן כי שחם-שביט יוחלף כמנהל החקירה מטעם הרשות לניירות ערך. 

התנועה לאיכות השלטון אף פנתה אז ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בקריאה לפתוח בחקירה פלילית נגד השופטת והחוקר, "נוכח החשדות לפלילים העולים מפרשת המסרונים". 

 התכתבות בין שופטת השלום פוזננסקי כץ לנציג רנ"ע
 

התכתבות בין שופטת השלום פוזננסקי-כץ לנציג ני"ע (חדשות עשר)