חבר הכנסת דוד ביטן, החדשות 13

פרסום ראשון: המשטרה תמליץ - כתב אישום נגד ביטן בגין שוחד

בשבועות הקרובים תעביר המשטרה את המלצותיה לפרקליטות, לפיהן יו"ר הקואליציה לשעבר חשוד שלקח שוחד במאות אלפי שקלים ממשה יוסף ומדרור גלזר. עורך דינו: "דבקים בחפותו"

פרסום ראשון: בשבועות הקרובים תעביר המשטרה המלצות לידי הפרקליטות, לפיהן יש להעמיד את ח"כ דוד ביטן ולהגיש נגדו כתב אישום חמור באשמת קבלת שוחד במאות אלפי שקלים.

ביטן חשוד בקבלת כספי שוחד ממקורבו משה יוסף ומהיזם דרור גלזר, כאשר הראיות לשוחד לכאורה מגובות בקלטות הנמצאות בידי המשטרה. בכתב האישום צפויים להיות גם סעיפים של הלבנת הון ועבירות מס נוספות.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חנינה לאבא: כוכבת הילדים בפנייה חריגה לנשיא המדינה

בזכות התלמידים: לראשונה מזה 20 שנה השומר חגג יום הולדת

נדחה ערעור המדינה: אביה של הזמרת עדי ביטי שוחרר למעצר בית

העמדות של המשטרה והפרקליטות כמעט זהות, אך לגבי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, המצב שונה – התיק שלו מוגדר כבעייתי ולא חזק, וייתכן שלא יוגש נגדו כתב אישום.

חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן (חדשות עשר)

 

עורך דינו של ביטן, אפרים דימרי: "אנחנו עדיין דבקים בחפותו של ביטן, ההמלצות הן רק בגדר המלצות".

כזכור, לפני כחודש המשטרה עיכבה לחקירה אדריכל מוכר מראשון לציון בחשד כי נתן לביטן שוחד. החוקרים מיחידת להב 433 עיכבו את האיש לאחר עדותם הממושכת של עדי המדינה בפרשה.

לפני כחודשיים נחקר ביטן בפעם השביעית במשרדי להב 433, במסגרת החשדות נגדו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. בחקירתו עומת ביטן עם קלטות שבהן נשמע היזם דרור גלזר בשיחה איתו ועם מירב שמולי. השלושה דיברו על הפרויקט שרצו לקדם. ח"כ ביטן לא שיתף פעולה עם החוקרים ושמר על זכות השתיקה.

בחקירתו השישית של ביטן הוא עומת עם עדויותיהם של מקורבו משה יוסף ושל יזם הנדל"ן גלזר. גם אז שמר חבר הכנסת על זכות השתיקה.

 דוד ביטן ומשה יוסף
 

דוד ביטן ומשה יוסף( יוסי זלינגר)