ארבעה פעילי ג'יהאד אסלאמי נהרגו מפיצוץ ברכבם בסמוך לגדר עזה

רכב שהוביל צמיגים עלה באש בסמוך לגבול. בתחילה הפלסטינים טענו כי מדובר בתקיפה של ישראל אך בצה"ל הכחישו • שריפה פרצה בעוטף – נבדק אם נגרמה מעפיפון שנשלח מעזה

בווידאו: חייל צה"ל נהרג בהתהפכות טנק

ארבעה פעילים בזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה נהרגו היום (שבת) כתוצאה מפיצוץ ברכבם בסמוך לגדר הגבול עם ישראל. הארבעה נסעו ברכב מסוג "טוקטוק" שהוביל צמיגים. תחילה דיווחו הפלסטינים כי הרקע לאירוע הוא תקיפה של ישראל, אך בצה"ל מיהרו להכחיש והודיעו כי לא בוצעה תקיפה ישראלית. בהמשך, הודיעו בארגון כי מדובר בתאונת עבודה.

במקביל, שריפה פרצה בשדה חיטה של ישוב בעוטף עזה. בישראל בודקים אם הרקע לשריפה הוא עפיפון בוער, שזוהה בשטח, שנשלח מרצועת עזה. כוחות כיבוי אש מצאו במקום שאריות של חוט העפיפון הבוער. כוחות הכבאות וצוותים של קק"ל השתלטו על השריפה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הזקן וים הזוכים: חלוקת התארים לסוף העונה הרגילה ב-NBA

פוטין: המתקפה בסוריה - הפרת החוק הבינלאומי

ישראל לא תספוג את ההשלכות - אך החשבון עם איראן עדיין פתוח

 העפיפון שייתכן וגרם לשריפה בשדה החיטה
 

העפיפון שייתכן וגרם לשריפה בשדה החיטה (חדשות עשר)

לפנות בוקר, נהרג חייל צה"ל, ושלושה נוספים נפצעו, כתוצאה מהידרדרות טנק במהלך פעילות מבצעית בעוצבת אדום. הטנק נסע על גשר ניצנה והתהפך לנחל. שני חיילים שנפצעו בתאונה במצב קשה ומצבו של השלישי מוגדר קל.

הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. שני הפצועים קשה מונשמים ומורדמים ביחידה לטיפול נמרץ כללי. הם סובלים מכוויות בדרגה 3 באזורים שונים בגוף. פצוע נוסף מאושפז במחלקה לכירורגיה פלסטית.

 הטנק שהתהפך בדרום הארץ בתאונה בה נהרג חייל ונפצעו שלושה
 

הטנק שהתהפך בדרום הארץ בתאונה בה נהרג חייל ונפצעו שלושה(א א א)

 

מתחקיר האירוע עולה כי כוח צה"ל סיכל הברחה בחלק הצפוני של גבול מצרים. עוד עולה כי המבריחים ניסו לחבל בגדר ובתצפיות ולכן טנק עתודה מגדוד 74 הוקפץ לאזור. תוך כדי תנועה הצוות מתדרדר לנחל ניצנה לשיפול בגובה שלושה מטרים. כתוצאה מההידרדרות התלקח פגז טנק ופרצה שריפה.

נהג הטנק נהרג בטנק, ככל הנראה מהשריפה ומהפעלת מערכת הספקטרוניקס, לגילוי וכיבוי אש, ולא מההידרדרות. במקביל לתחקיר, נפתחה חקירת מצ"ח ונבדקת האפשרות לפיה המבריחים הצליחו להבריח בנקודה אחרת בגבול.

שמליבץ קונסטנטין שבנו נפצע באורח קל בהתפכות הטנק אמר: "למזלנו הלכנו לישון מוקדם, הוא התקשר אלינו מהאמבולנס וזה הרגיע אותנו - קרה לנו נס גדול".

מפגינים בצעדת השיבה
 

מפגינים בצעדת השיבה, אתמול בעזה (צילום פלסטיני)

 

אתמול התקיימו הפרות סדר אלימות בחמישה מוקדים לאורך רצועת עזה בהן השתתפו כ-10,000 פלסטינים. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על 701 פצועים, עשרה מהם אנשי צוותים רפואיים.

מצה"ל נמסר כי אירעו מספר ניסיונות לפגיעה במכשול הביטחוני ולחצייתו, ובהם הנחת מטען באזור קרני שהתפוצץ. במהלך ההפגנות, המפגינים שרפו דגלי ישראל וצמיגים. נוסף לכך, הניפו דגל הרשות הפלסטינית לגובה 25 מטר. בעקבות האירועים, מספר דרכים בעוטף עזה נחסמו, רוב החסימות צמודות לגדר ואינן משפיעות על שגרת תושבי האזור. 

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס אמש בטקס נעילת אירועי יום השואה בקיבוץ יד מרדכי שעל גבול הרצועה למתיחות בדרום. "יש לי מסר לשכנינו מדרום: לעולם לא תצליחו לשבור אותנו", אמר, "הרוח, התקווה והאמונה שליוו אותנו בזמן השואה ובזמן מלחמת העצמאות - חזקים מכל אויבנו, מכל שונאינו ומכל הדעות הקדומות".