פרסום ראשון: תוקף הקשישים מחיפה אינו כשיר לעמוד לדין

הפסיכיאטר המחוזי קבע כי בראייה הפלילית, רום מרשי שדקר ופצע את בני הזוג צולינגר ותקף שוטרים, לא היה אחראי למעשיו. המשפחה: "הוא צריך להיות במוסד סגור"

בווידאו: כתב אישום נגד תוקף הקשישים בחיפה

פרסום ראשון: הפסיכיאטר המחוזי בחיפה קבע היום (חמישי) כי רום מרשי, שדקר ופצע את זוג ניצולי השואה חנה ויצחק צולינגר בדירה בעיר, אינו כשיר לעמוד לדין פלילי. לפי ההחלטה, מרשי לא היה אחראי למעשיו בזמן התקיפה של בני הזוג או בזמן התקיפה של השוטרים קודם לכן, בבית החולים בני ציון.

במשפחת צולינגר אמרו כי הם ממתינים להחלטת הפרקליטות הסופית בנושא חוות הדעת הפסיכיאטרית. עם זאת, הם הביעו תקווה כי ההחלטה "לא תשפיע על העובדה שרום מרשי יהיה במוסד סגור, רחוק ככל הניתן מיצחק וחנה כדי שלא יחזור לפגוע בהם". במשפחה רצו להדגיש את הסיכון בשחרורו של מרשי, ואמרו כי "האיש מסוכן לציבור ותקף שוטרים ואזרחים בעברו, ולכן אנו מצפים מהפרקליטות והמדינה שלא תאפשר לו להשתחרר בכדי שלא יחזור על מעשיו ויסכן שוב את משפחתנו". 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

שרד את התופת ברומניה: סיפורו של ניצול השואה שהפעיל את הצפירה

עדר כבשים הושב לפלסטיני - לאחר שנלקח ממנו בשל תלונת שווא

החזיקו באקדח דמה: שני צעירים נעצרו בחשד לשדידת תחנות דלק

 רום מרשי בבית המשפט
 

אינו כשיר לעמוד לדין. מרשי בביהמ"ש (ללא קרדיט)

 

בשבוע שעבר, הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד מרשי, בגין תקיפת הקשישים והשוטרים בעיר. הוא מואשם בחבלה בכוונה מחמירה, פציעה בנסיבות מחמירות וכן בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. על פי פרטי כתב האישום, אמו של הנאשם פנתה למשטרה לאחר שהתנהגותו עוררה את חשדה. שני שוטרים שהגיעו למקום הבחינו בו משחית גינה בחצר בית ברחוב גולומב. הם פנו אל מרשי בדברים ואז הוא תקף את השוטרת, שהודיעה לו על מעצרו והשניים ניסו להרחיק אותו מהמקום.

בשלב זה, החל מרשי לחבוט באגרופים בשוטרים, הרים מסור גינה שהיה במקום והכה בעזרתו את השניים בראשם. הוא נמלט מהמקום, תוך כדי שהשוטרת יורה לעברו מנשקה האישי. אז, לפי כתב האישום, מרשי הגיע לביתם של יצחק וחנה צולינגר. לפי פרסומים קודמים בין זוג ניצולי השואה והנאשם יש היכרות מוקדמת, לאחר שפלש לדירה בבניין שבו הם מתגוררים. עם כניסתו לדירה, כך באישום, מרשי הכה את יצחק בפניו ובגופו, באגרופים ובעזרת המסור, עד שהקשיש איבד את הכרתו. בהמשך הכה במסור את ידה של חנה.

לאחר התקיפה, לפי האישום, מרשי נעל את דלת הדירה והסתגר בממ"ד כשבידו סכין קצבים. כ-20 דקות לאחר מכן פרצו כוחות כיבוי האש את הדלת וצוותי מד"א פינו את הקשישים, במצב קשה וקל, לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בני ציון הסמוך. יצחק הורדם והונשם למשך ארבעה ימים, נותר במחלקת טיפול נמרץ למשך שישה ימים, ולאחר מכן אושפז ברמב"ם לעוד כשבועיים.

הקשישים שהותקפו על ידי שכנם בחיפה
 

בני הזוג צולינגר (חדשות עשר)

 

בהמשך, שני שוטרים נכנסו לממ"ד וניסו לעצור את מרשי, שניסה לפגוע בהם באמצעות הסכין. הוא המשיך להתבצר בדירה למשך כשעתיים. יחידת המשא ומתן של המשטרה הגיעה לזירה, אך לבסוף התוקף נעצר בפריצה של כוחות מיוחדים של המשטרה, דרך חלון הדירה, תוך כדי שימוש בגז מדמיע.

מטעם בני הזוג שהותקפו נמסר בשבוע שעבר בתגובה לכתב האישום: "נדהמנו לקרוא את כתב האישום שהוחלט עליו שכן ברור היה ביום האירוע כי האיש הגיע בכוונה לרצוח. לראיה הגיע חמוש בכלי נשק, בחר לתקוף בראש את הגבר ועוד התחיל בתוקפנות כלפי השוטרים קודם לכן. מאז התקיפה חיי המשפחה סטו ממסלולם, מדובר בתהליך התאוששות ארוך מאוד והעצמאות של בני הזוג נפגעה משמעותית ומצריכה מאז ליווי צמוד. אנו חוששים כי אישום מקל עלול לגרום לתוקף לשוב לדירה ולסכן בשנית אותם".