חיה"א תקף יעד של חמאס ברצועה; ירי מקלעים פגע בבית בעוטף

בתגובה למטען שהופעל נגד כלי הנדסי, צה"ל הפציץ מתחם צבאי של ארגון הטרור והרג פעיל בזרוע הצבאית. ירי על ידי חוליית מחבלים לעבר כלי טיס הפעיל את התרעות הצבע האדום

צה"ל תקף הלילה (חמישי) באמצעות מטוסי קרב מתחם צבאי השייך לחמאס בצפון רצועת עזה. זמן קצר לאחר מכן מספר אזעקות צבע אדום נשמעו ביישובי עוטף עזה. 


לאחר בדיקה, צה"ל הודיע כי ההתרעות הופעלו בעקבות ירי מקלעים על ידי חוליית מחבלים לעבר כלי טיס. לא היו נפגעים בקרב הכוח ולא נגרם נזק. בשעות הבוקר נודע כי ירי המקלעים פגע בבתים באחד היישובים שבעוטף עזה.

 נזקי ירי המקלעים בעוטף עזה
 

נזקי ירי המקלעים בעוטף עזה ( ערוץ עשר )

 

בתגובה, חיל האוויר תקף את חוליית הירי. מחמד חג'ילה, פעיל הזרוע הצבאית של חמאס, נהרג בתקיפה ואדם נוסף נפצע באורח בינוני, לאחר שכלי טיס לא מאויש שיגר טיל אחד לפחות לעבר העמדה בה עמדו. כמו כן, לפי הדיווח מטוסי קרב ישראלים תקפו גם מתקן אימונים של חמאס במרכז רצועת עזה.

התקיפה ברצועה בוצעה בתגובה למטען שהונח בחסות "צעדת השיבה", והופעל אתמול כנגד כלי הנדסי של צה"ל, שעבד בסמוך לגדר הגבול. מצה"ל נמסר אתמול כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

לזכור ולא לשכוח: אירועים בולטים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה

בצל איומי טראמפ: ספינות רוסיות עזבו את נמל טרטוס בסוריה

הותר לפרסום: אביו של אייל גולן, דני ביטון, חשוד בעבירות מין

נזקי ירי המקלעים בעוטף עזה
 

נזקי ירי המקלעים בעוטף עזה(ערוץ עשר )

 
 צלב קרס על דגל פלסטין בהפגנת "צעדת השיבה" בעזה
 

צלב קרס על דגל פלסטין בהפגנת "צעדת השיבה" בעזה(דו"צ )

 

על פי דיווח פלסטיני, צה"ל ירה אתמול בתגובה מספר פגזים לעבר מוצבים בעיר עזה, ממזרח לשכונת זייתון. על פי דיווח אחר, כוחות צה"ל ירו לעבר רועי צאן ליד מוצב כיסופים. מחמאס נמסר בתגובה: "הפגזת המוצב ע"י ישראל מראה את ההיסטריה שפוקדת את ישראל כתוצאה מהפעילות העממית הענפה במסגרת צעדות השיבה והחיבוק שהעם נותן להתנגדות".

ביום ראשון חצו שלושה פלסטינים את גדר המערכת בצפון הרצועה, ושבו על עקבותיהם לאחר שכוחות צה"ל ביצעו לעברם ירי. בתגובה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מטרת טרור צבאית השייכת לחמאס, בצפון רצועת עזה. על פי דיווח פלסטיני, ארבעה נפצעו מתקיפת צה"ל.
 

ביום שבת נעצר פלסטיני לא חמוש שניסה לחצות את גדר המערכת בדרום רצועת עזה, הוא הועבר לחקירת שב"כ. כמו כן,  באזור מעבר קרני שבמרכז הרצועה אותר רימון שהשליכו יום לפני כן מחבלים משטח הרצועה, בכוונה לפגוע בחיילים במהלך המחאות על הגדר. בצה"ל טוענים כי מציאת הרימון היא הוכחה נוספת לכך ש"מחאת הצמיגים" הייתה כסות לפעולות טרור.

בעקבות הירי על מפגינים במהלך המחאות על הגדר, ממנו נהרגו כ-30 פלסטינים, מספר מדינות התבטאו נגד ישראל. בהודעת משרד החוץ הרוסי שהתפרסמה ביום שני נכתב כי השימוש הישראלי בכוח צבאי הוא "בלתי מתקבל על הדעת" וכי צה"ל משתמש בכוח צבאי "כנגד אוכלוסיה אזרחית, באופן חסר הבחנה". במקביל, שגריר ישראל ברוסיה זומן על ידי סגן שר החוץ לשיחת הבהרה.