יו"ר בית הנבחרים האמריקני, פול ריאן, רויטרס

דרמה בוושינגטון: יו"ר בית הנבחרים, פול ריאן, הודיע על פרישה

ריאן הוא מבכירי המפלגה הרפובליקנית וידוע ביחסים העכורים שלו עם הנשיא טראמפ. הוא יעזוב את תפקידו בתחילת השנה הבאה • סגנית היועץ לביטחון לאומי התפטרה גם היא

יו"ר בית הנבחרים, פול ריאן, הודיע היום (רביעי) כי לא יתמודד מחדש על מקום בקונגרס ויעזוב את תפקידו בתחילת 2019. ריאן אמר כי הוא מעוניין לבלות יותר זמן עם משפחתו אחרי שני עשורים בפוליטיקה האמריקנית.

לריאן ולנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לא הייתה מערכת יחסים טובה במיוחד, ובכל זאת סייע לו ריאן להעביר את חוק הורדת המיסים בדצמבר האחרון. התפטרותו של ריאן תביא לקרב ירושה במפלגה הרפובליקנית, שתצטרך להיערך גם לקרב על השליטה בקונגרס מול יריבתם, המפלגה הדמוקרטית, בבחירות האמצע בשנת בסוף השנה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פסקת ההתגברות - קורבן במאבק הפוליטי בין נתניהו לבנט

בצל איומי טראמפ: ספינות רוסיות עזבו את נמל טרטוס בסוריה

הותר לפרסום: אביו של אייל גולן, דני ביטון, חשוד בעבירות מין

אתה מבין משהו כשאתה מתמנה לתפקיד", אמר ריאן שלא שש לקבל את התפקיד ב-2015. "זה תפקיד גדול עם מעמסה גדולה, ואתה מרגיש אותה. אך אתה יודע שזה לא תפקיד שנמשך לנצח", אמר.

בתוך כך, נדיה צ'אדלו, סגנית היועץ לביטחון לאומי של טראמפ, התפטרה מתפקידה ותעזוב אותו בסוף החודש. כך דיווחה רשת CNN. צ'אדלו היא הבכירה השלישית במטה לביטחון לאומי שמתפטרת או נדחפת החוצה מאז כניסתו לתפקיד של ג'ון בולטון לתפקיד היועץ. כזכור, טראמפ פיטר לפני כשבועיים את הגנרל מקמאסטר, והחליפו בבולטון.