היום - "מצעד החיים": "כל פסיעה - צעד בהיסטוריה של עמנו"

את המצעד בפולין יוביל ריבלין וישתתפו בו הרמטכ"ל, המפכ"ל וראשי השב"כ והמוסד. שלמה ארצי ישיר ונשיא פולין ינאם בטקס המרכזי • בשעה 10:00 תישמע צפירה בת שתי דקות

"מצעד החיים" ה-30 יערך היום (חמישי) בשעה 14:30 (שעון ישראל) בפולין בהובלת נשיא המדינה ראובן ריבלין, ובהשתתפות הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, המפכ"ל רוני אלשיך, ראש המוסד יוסי כהן וראש השב"כ נדב ארגמן. הזמר שלמה ארצי ישיר בטקס המרכזי.

הקבוצה תצעד מאושוויץ לבירקנאו, שם יחל בשעה 16:45 טקס הזיכרון המרכזי במחנה. בטקס יינאמו בין היתר הנשיא ריבלין, נשיא פולין אנדז'יי דודה, הרב הראשי לשעבר ישראל לאו ויו"ר מצעד החיים ד"ר שמואל רוזנמן. בטקס יישאו דברים גם יו"ר מצעד החיים, ד"ר שמואל רוזנמן, נשיא פולין, והרב לאו.

 אירועי יום השואה
 
 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לזכור ולא לשכוח: אירועים בולטים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה

בצל איומי טראמפ: ספינות רוסיות עזבו את נמל טרטוס בסוריה

טראמפ יתקוף בסוריה ויאותת: שימוש בנשק כימי יביא לתגובה חריפה

ריבלין התייחס ל"מצעד החיים" ואמר: "עבורנו, שישה מיליון היהודים שנרצחו בשואה, לעולם לא יהיו מספר. כל פסיעה במצעד הזה, היא צעד בהיסטוריה של העם היהודי. עם עתיק ושורד, שהתברך בכוחות יצירה אדירים, בנכסי רוח ומעשה, עם שזכה לשוב למולדתו לאחר אלפיים שנות גלות ולחדש בה את ביתו הלאומי, כאומה חופשית במשפחת העמים".

בשעה 10:45 יישא נשיא המדינה דברי ברכה בפני חברי משלחות בית הנשיא, צה"ל, המוסד, השב"כ והמשטרה, עם נחיתתם בשדה התעופה של קראקוב. ב-12:00 ייפגש ריבלין עם נשיא פולין, אנדז'יי דודה, בסיומה יישאו הצהרות משותפות.

בשעה 13:20 נשיא המדינה יסייר במוזיאון במחנה ההשמדה אושוויץ כשהוא מלווה על ידי הרמטכ"ל, המפכ"ל, ראש המוסד, וראש השב"כ.

בשעה 14:30, ריבלין יוביל כאמור את "מצעד החיים" ובשעה 16:55 יחל הטקס המרכזי במחנה בירקנאו.

 הנשיא ריבלין בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה ביד ושם
 

הנשיא ריבלין בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה ביד ושם( מארק ניימן\לע"מ)

 

בשעה 10:00 תושמע ברחבי המדינה צפירה בת שתי דקות, שמיד אחריה ייפתחו טקסי הזיכרון במוסדות החינוך.