ברקת ורגב, רויטרס

ברקת ורגב נגד אירוע ישראלי-פלסטיני - ואחד נגד השנייה

ראש עיריית י-ם פנה לשרה בדרישה למנוע אירוע שייערך מחר בגלריה בעיר, לקראת טקס יום הזיכרון המשותף. רגב: "פעל לביטול האירוע למחבלים - במקום לעשות כותרות על גבי"

פורום המשפחות השכולות ותנועת "לוחמים לשלום" מארגנים זה עשור ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה טקס ישראלי-פלסטיני, ואירוע מקדים לטקס צפוי להיערך מחר (חמישי) בגלריה ברבור שבירושלים. האירוע, תחת הכותרת "טקס זיכרון משותף - למה דווקא ביום הזה?", נועד לאפשר "שיח פתוח לקראת הטקס" בהשתתפות המארגנים ונציגי משפחות שכולות. 

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת פנה היום במכתב לשרת התרבות מירי רגב, והפציר בה למנוע את קיומו של האירוע. רגב מצדה ענתה כי הסמכות לכך נתונה בידיו של ראש העירייה, והפצירה בו, מצדה, לממש סמכות זו ולבטל את האירוע המתוכנן.

במכתב שנשלח מטעמו של ברקת נכתב: "התאכזבתי לקרוא שבגלריית ברבור הפועלת בלב העיר ירושלים, בירת ישראל, מתכוננת לערוך אירוע פרובוקטיבי ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, שבו יצוינו במשותף הזיכרון הן לנופלים הגיבורים של צה"ל והן למחבלים". עוד הוסיף ברקת, "אני פונה אליך על מנת לשלב ידיים ולעשות יחד כל שניתן באמצעים חוקיים ובהתאם לסמכויותינו על מנת להפסיק את הביזיון הזה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

הותר לפרסום: אביו של אייל גולן, דני ביטון, חשוד בעבירות מין

מחאה ציבורית בגרמניה: אל תרדימו את צ'יקו הכלב

אלג'יריה: 257 הרוגים בהתרסקות מטוס צבאי - אין ניצולים

 ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת
 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת(אלי חיון )

 

רגב בתגובה למכתבו של ראש העיר, טענה כי "כידוע לך, הסמכות לכך מצויה דווקא בידיך, כראש העיר האחראי על הנכס,  ולא בידי משרדי, שאינו תומך באירוע דנן כלל". רגב הוסיפה, "הפעל סמכותך כראש עיר ופעל לביטול אירוע הזיכרון למחבלים במקום לעשות הון פוליטי וכותרת על גבי".

על פי לשכתה של רגב, כבר בחודש פברואר 2017 היא שיגרה מכתב לברקת, שבו כתבה: "אני מצפה כי תנחה את הגורמים הרלוונטיים בעירייה למנוע את קיום האירוע בנכס העירוני כמתחייב מחוות הדעת של היועץ המשפטי של העירייה, האוסרת על גלריית ברבור לקיים אירועים בעלי אופי פוליטי בנכס".

לבסוף הערב, לאחר פרסום המכתבים, עיריית ירושלים הגישה לבית המשפט בקשה בהולה למתן צו מניעה נגד האירוע. בעתירה טוענת העירייה כי היא מתנגדת לכך שבנכס שנמסר בזמנו לצורך פעילות של גלריה והעשרת אמנות לתושבי ירושלים, יתקיים שיח הכנה לטקס בו "יושווה מעמדם של חללי צה"ל שמסרו נפשם בהגנה על מדינת ישראל ועם ישראל, למעמדם של מחבלים פלסטינים".