הותר לפרסום: אביו של אייל גולן, דני ביטון, חשוד בעבירות מין

ביטון נעצר אתמול בחשד לביצוע מעשים מגונים בתושבת המרכז בת 20. הוא שוחרר ממעצר בתנאים מגבילים. אביו של הזמר השתחרר רק לאחרונה לאחר ריצוי שנתיים במאסר

הותר לפרסום: דני ביטון (67), אביו של הזמר אייל גולן, שוחרר היום (רביעי) ממעצר בתנאים מגבילים עד ליום שני לאחר שנעצר אתמול באור עקיבא בחשד לעבירת מין בתושבת המרכז בת 20. ביטון נעצר בעקבות תלונה לאחר שלטענת המתלוננת ביצע בה מעשים מגונים לאחר שאסף אותה ברכבו. השניים עומתו במשטרה.

הבוקר הוא הובא להארכת מעצרו בבית המשפט השלום בחדרה. הפרקליטות ביקשה שמעצרו יוארך בחמישה ימים, אך השופט אישר להאריך את המעצר רק עד הערב, וכאמור שוחרר למעצר בית ע"י בית המשפט המחוזי בחיפה.

דני ביטון
 

דני ביטון(חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לזכר 6 מיליון הקורבנות: אלו אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה

אלג'יריה: 257 הרוגים בהתרסקות מטוס צבאי - אין ניצולים

מחושך לאור: האנדרטה לזכר השואה בלונדון תושלם תוך שלוש שנים

במהלך הדיון הבוקר טענה התובעת כי לפי החשד, העצור נגע ברגלה של הצעירה, נשק לה בלחי ועל ראשה, כל זאת ללא הסכמתה. עוד התברר כי התלונה הוגשה לפני כשבועיים וחצי, ומאז המתלוננת מסרה פעמיים עדות. גורם במשטרה אמר לחדשות עשר: "הפעם לא נסכים שהחשוד ישוחרר בתנאים מגבילים. אנחנו לא פוסלים את האפשרות שיש עוד מתלוננות שטרם הגישו נגדו תלונה במשטרה".

עורך דינו של ביטון, ניר זנו, סבור שההחלה לשחרר את מרשו למעצר בית עוד הערב הייתה נכונה. "אמרתי באותה נשימה שעד השעה 19:00 הוא יהיה בביתו. הופתעתי שהוחלט להגיש ערר למחוזי חיפה. אני שמח שבסופו של דבר כבוד השופט ליפשיץ, בבית המשפט המחוזי בחיפה שעבר על התיק, בחן את הדברים ודחה את עמדת המשטרה. אמנם הוא התיר את הפרסום. אבל אני לא יודע עד כמה הסרת האיסור פרסום הפתיעה מישהו. אני מניח שבהמשך הדברים יתבהרו. שתי הגרסאות יעמדו למבחן", אמר.

"איך בסוף אירוע שמתואר על ידי המשטרה יחסית בדרמטיות, שהגיע עד בית המשפט המחוזי בחיפה, ולא ויתרו – המתלוננת מוסרת לביטון את מספר הטלפון שלו. אני חושב שהדברים ברורים, ודי לחכימא ברמיזא", אמר סנגורו של ביטון. "מהעימות עולה תמונה של שתי גרסאות", סיכם זנו.

כזכור, ביטון השתחרר רק לפני שנה מהכלא לאחר שריצה עונש של שנתיים מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסכם טיעון בעבירות "הבאת אדם לידי זנות" ושיבוש ראיות. בנוסף לכך, ביטון חויב לשלם פיצוי בסך 50 אלף שקלים לכל אחת משלוש המתלוננות.

בכתב האישום שהוגש לאחר חקירת פרשת "משחקי חברה" נגד הזמר וסביבתו, מתוארת בפרוטרוט התנהלותו של ביטון (65), ש"השתמש במעריצות הצעירות באופן תחבולני והתייחס אליהן בצורה מבזה ומשפילה, כאילו היו חפץ לסיפוקו ולשירותו, לרבות מאוויהם המיניים שלו ושל מכריו".

ביטון, על פי כתב האישום, נהג לפגוש במעריצות של בנו, בנות 15 עד 20, שחלקן במצוקה כלכלית וחברתית, ולקח את פרטי ההתקשרות עמן תוך "ניצול רצונן להימצא בקרבת אייל ולחסות בהילה של עולם הזוהר. הוא ידע שהנערות מבקשות את קרבתו של בנו, והכל במטרה כי אלה ישיבו לו טובה, לכשתידרשנה".