ד"ר עדנאן מג'לי, אל ג'זירה

מקובל על חמאס ועל פתח: המדען שעשוי להחליף את אבו מאזן

ד"ר עדנן מג'לי בן ה-55 זוכה לתמיכה רבה בסקרים לנשיאות הרשות הפלסטינית, למרות שרבים אינם מכירים אותו. המועמד המסקרן שמציע כלכלה חזקה ומיגור השחיתות

ד"ר עדנאן מג'לי, מדען ואיש עסקים פלסטיני בן 55, שרבים מתושבי עזה והגדה כלל אינם מכירים, הופך בתקופה האחרונה למועמד מוביל לתפקיד נשיא הרשות הפלסטינית. בהנהגה הפלסטינית יש שמרגישים כי קרב היום שבו יעזוב אבו מאזן ומג'לי הפך למועמד חדש ומפתיע במאבק הירושה.

מג'לי, יליד העיר טובאס שליד ג'נין, למד רפואה בחו"ל, הקים סטארט-אפ לריפוי מחלות כסרטן ואלצהיימר והפך לסמל להצלחה פלסטינית בעסקים, כלכלה ורפואה. המצע הפוליטי שלו מדגיש את מיגור השחיתות השלטונית, בניית כלכלה חזקה והובלת הפלסטינים לעצמאות ללא אלימות - ובלי אף מילה על ישראל.

בסקר שערכו לאחרונה גורמים אירופאיים בגדה ובעזה פורסם כי 70% מהפלסטינים משוועים למנהיג חדש שמבין בכלכלה ואינו נגוע בשחיתות ומרביתם אף מתנגדים להנהגות המסורתיות. נכון לבדיקה האחרונה, אם יתמודד, מג'לי יזכה ב-12% מקולות המצביעים. אמנם מרוואן ברגותי יזכה ל-28% מהקולות והנייה ל-14%, אך הראשון בכלא והשני לא מקובל על כל העם ולכן סיכוייו של מג'לי להיבחר גבוהים בהחלט.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
פרסום ראשון: הפרקליטות חתמה על הסכם חדש עם עד מדינה ששיקר
הורים שכולים חירשים הודרו מטקס הזיכרון
קו הרכבת השתנה והנוסעים משלמים את המחיר
 

 ד"ר עדנאן מג'לי
 

ד"ר עדנאן מג'לי (אל ג'זירה)

 

אמנם שאר המועמדים אינם בטוחים שמג'לי מסוגל לבצע את הקפיצה לפוליטיקה וישנן עוד שאלות רבות לגביו, אולם נכון להיום הוא המועמד היחיד שמקובל גם על חמאס וגם על חלקים בפתח.