יו"ר אגודת מושב שילת כיבה את האור בזמן הרצאה של שוברים שתיקה

באמצע הרצאה של ארגון השמאל במועדון הקשישים ביישוב, יו"ר הוועד "הוריד את השאלטר", ובטעות כיבה את החשמל גם ביישוב כולו. בשוברים שתיקה המשיכו את התוכנית גם בחושך

יושב ראש אגודת מושב שילת, עמוס ולינסקי, "הפיל" את החשמל אמש (שני) במועדון הקשישים ביישוב, שבו ניתנה באותו הזמן הרצאה של שוברים שתיקה. בטעות, הוא כיבה את האור במושב כולו. בשוברים שתיקה המשיכו את ההרצאה גם בחושך, ונגד ולינסקי הוגשה תלונה במשטרה.

לאחר שהחשמל נפל, חברי המושב, הסמוך למודיעין, מיהרו לחדר החשמל אך גילו שהדלת סגורה במנעול. לאחר שעה הם הצליחו לפרוץ אותו ולהחזיר את האור, אבל נותרו בעלטה ולא ידעו מי "הוריד להם את השאלטר". בבוקר ולינסקי התוודה בהודעת ווטסאפ ששלח לחברי המושב: "אני פונה אליכם בהתנצלות אישית על הפסקת החשמל אתמול בערב ובמיוחד בזמן מקלחות הילדים... החלטתי כאקט של מחאה לשבש את האירוע".

 ארון החשמל במושב שילת
 

ארון החשמל במושב שילת (חדשות עשר)

 

עוד לפני האירוע, החלה בשילת התנגדות חריפה בקרב כמה מהחברים. אחד מהם כתב בפייסבוק: "המועדון נותן במה ומשמש שופר לארגון שפל, בוגדני ומנוול". גם ראש המועצה שמעון סוסן, יום לפני מעצרו בחשד למעשה שחיתות, יצא נגד האירוע והבהיר שאם יתקיים יפסיק לתקצב את מועדון הקשישים.

אולם לא כולם בשילת תמכו בניסיון ההשתקה של שוברים שתיקה. "אני מאוד שמחה שהיישוב לא נכנע ללחץ ולהפחדות", אמרה אחת מחברות המושב לחדשות עשר, "במדינה דמוקרטית אפשר ורצוי לשמוע גם קולות אחרים".