ליברמן: אמנע כניסת פלס' שהוזמנו לטקס יום זיכרון אלטרנטיבי

שר הביטחון הודיע כי לא יאפשר למאה ועשרה מוזמנים פלסטינים להגיע לטקס בתל אביב בהובלת דויד גרוסמן. פורום המשפחות השכולות: "ליברמן מחלל את יום הזיכרון"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודיע היום (שלישי) כי יאסור את כניסתם לישראל של מאה ועשרה פלסטינים שהוזמנו להשתתף בטקס משותף ל"משפחות שכולות ישראליות ופלסטיניות", שעתיד להתקיים בתל אביב ביום שלישי הבא, ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. "לא אתן יד לחילול יום הזיכרון. זהו לא טקס זיכרון אלא מפגן של טעם רע וחוסר רגישות" אמר ליברמן.

הטקס, שנערך על ידי "פורום המשפחות השכולות" וארגון "לוחמים לשלום" מתקיים זו השנה ה-12. גם בשנה שעברה אסר ליברמן את כניסת מוזמני הטקס הפלסטינים לישראל, אלא שאז השתמש שר הביטחון בנימוק ביטחוני, והסביר כי אסר את כניסתם בשל פיגוע דקירה שהתרחש באותו יום. מי שאמור להוביל את הטקס השנה הוא הסופר דויד גרוסמן, ששכל את בנו אורי במלחמת לבנון השנייה, וצפוי לקבל את פרס ישראל לספרות ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל.

 דויד גרוסמן בראיון לסרט "ישראל בעיני סופריה"
 

דויד גרוסמן בראיון לסרט "ישראל בעיני סופריה" (yes doco)

 

פורום המשפחות השכולות הודיע כי יגיש מחר עתירה לבג"צ נגד החלטתו של ליברמן. "שר הביטחון הוא שבהתנהלותו מחלל את יום הזיכרון ופוגע במשפחות שכולות ישראליות ופלסטיניות שמבקשות לקדם שיח של פיוס. מדובר בשימוש פוליטי ציני בכלי שמהותו אמורה להיות ביטחונית. שימוש שכל מטרתו לפגוע במשפחות שכולות ובישראלים ופלסטינים שמבקשים לציין יחד את יום הזיכרון, מתוך כבוד הדדי והכרה בכך שהכאב והצער אינם נחלתו הבלעדית של אף צד" לשון ההודעה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

יום הזיכרון לשואה ולגבורה: אלו ששת הניצולים שידליקו משואה

משרד החינוך הישראלי מציג: ארבע היסטוריות שונות למדינה אחת

הפגנת הימין באום אל-פחם: האוטובוס עוכב, אדם אחד נלקח לחקירה

יושבת ראש מרצ, תמר זנדברג, הגיבה אף היא להחלטת שר הביטחון: "משתתפי טקס המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני הם מי ששילמו את היקר להם מכל, והחליטו להפוך את הכאב שלהם לתקווה ולציין באמצעותה את אחד הימים הכי קשים עבורם בשנה. כמה עצוב שדווקא את הניצוץ הזה שר הביטחון מנסה לחסל בשביל עוד סיבוב פוליטי על גבן של משפחות שכולות. ממשלת נתניהו וליברמן רוצה להשתמש גם בשכול כדי לפלג את אזרחי ישראל".