הפגנת הימין באום אל-פחם: האוטובוס עוכב, אדם אחד נלקח לחקירה

המשטרה מנעה את הגעתם של אנשי עצמה יהודית למחאה שתוכננה מול מסגד פרוק בעיר, הפעילים מפגינים כעת בכביש 6

הפגנת פעילי עצמה יהודית, שתוכננה להתקיים היום (שלישי) מול מסגד פרוק באום אל-פחם, נעצרה עוד לפני שהחלה.

המשטרה עקבה אחר אוטובוס פעילי הימין שיצא מירושלים, ועצרה אותו בסמוך למחלף אייל - כחצי שעה לפני שהספיקו הפעילים להגיע למחוז חפצם. פעיל אחד אשר ניסה להימלט מהמקום נלקח לחקירה על ידי כוחות המשטרה. אנשי עצמה יהודית מפגינים כעת באזור מחלף אייל, המקום שבו נעצרה נסיעתם, וכוחות שיטור שהיו ערוכים במקום הצליחו למנוע מכחמישים פעילים לשבש את התנועה בכביש 6.  

אתמול דווח כי פעילי עצמה יהודית הודיעו כי יגיעו לאום אל-פחם, ויקיימו הפגנה בדרישה לסגור את מסגד פרוק בעיר. זאת למרות הודעת המשטרה כי לא תאשר את קיום המחאה בשל חשש ממשי לשלום הציבור. המסגד מזוהה על ידי אנשי סיעת הימין כמקום ממנו יצאו מחבלי הפיגוע שהתקיים ב14 ליולי 2017 באזור שער האריות בירושלים, בו נרצחו שני שוטרי משמר הגבול - רס"מ האיל סתאוי ורס״מ כמיל שנאן.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

אנטי ממלכתי: הסערות שהתחוללו סביב טקס הדלקת המשואות

הושג סיכום: נתניהו ישיא משואה בטקס ויצטט ממגילת העצמאות

ראשוני: מדינת ישראל פתחה בחקירה נגד אפל בפרשת האטת האייפונים

יו"ר עצמה יהודית מיכאל בן ארי
 

יו"ר עצמה יהודית מיכאל בן ארי ( חדשות עשר)

 

מספר תושבים בעיר אום אל-פחם, וביניהם גם ח"כ יוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת, הודיעו כי ימתינו לפעילי הימין במקום וימנעו מהם להפגין במידה והמשטרה לא תעשה זאת. "מדובר בפעילות פרובוקטיבית והזויה שכל מטרתה להסית נגד תושבי אום אל-פחם בפרט ונגד האזרחים הערבים בכלל, ולהציג אותם כאויבים. יש כאן חבורה קיצונית, גזענית ואלימה שמבקשת להלהיט את האווירה, לזרוע שנאה, ולהרעיל את המרחב הציבורי. אין מקום לחבורה זו לא כאן ולא באף יישוב ערבי", אמר חבר הכנסת.