ליברמן: לצלף שתועד בגבול עזה מגיע צל"ש, לצלם - טר"ש

שר הביטחון התייחס ל"סרטון הצלף" ואמר שצה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם. לגבי תקיפת הבסיס בחומס אמר: "לא יודעים מה קרה שם - אך לא נאפשר טבעת חנק איראנית בסוריה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום (שלישי) בחנוכת מרכז הפעלה בצרין והתייחס ל"סרטון הצלף": לצלף מגיע צל"ש ולצלם מגיע טר"ש.

"צה"ל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם, אבל אין ספק שכשאתה בחזית ובמתח יש אמוציות ואפשר להבין את זה", אמר שר הביטחון.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ראשוני: מדינת ישראל פתחה בחקירה נגד אפל בפרשת האטת האייפונים

כך תדעו אם אתם עלולים להיות בין קורבנות קיימברידג' אנליטיקה

דיווח: בתו של המרגל הרוסי שהורעלה שוחררה מבית החולים

על התקיפה בסוריה שיוחס לישראל לפי פרסומים זרים אמר: "אנחנו לא יודעים מה קרה בסוריה אבל לא נאפשר התבססות אירנית שם. להסכים להתבססות איראנית בסוריה זה כמו להסכים לטבעת חנק  - לא נאפשר זאת".

 ליברמן בחנוכת מרכז הפעלה בקצרין
 

ליברמן בחנוכת מרכז הפעלה בקצרין(גלעד שושן )

 

שר החינוך נפתלי בנט הגיב מוקדם יותר היום לסרטון שמתעד לכאורה ירי של צלף ישראלי במפגינים בגדר רצועת עזה במהלך הפגנות שנערכו באזור, והצהיר בריאיון לאפי טריגר ב"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל: "אני מסרב לגנות את חיילי צה"ל בסרטון". לדברי השר בנט, "לשבת בתל אביב ולגנות לוחמים זה לא רציני. אני מגבה את כל חיילי צה"ל".

בתשובה לשאלה אם האמירות המתלהבות שנשמעות במהלך סרטון "לא מטרידות אותך כשר החינוך", אמר בנט כי הוא "מסרב להתלהם" והבהיר שוב כי הוא "מגבה את כל חיילי צה"ל".

בתוך כך, צה"ל איתר ותיחקר את החיילים המעורבים באירוע, שעל פי הערכת צה"ל תועד בדצמבר 2017 בגבול עזה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ככל הנראה מדובר באירוע שהתרחש לפני מספר חודשים. האירוע יתוחקר ויבדק באופן יסודי".

מי שצילם את הסרטון שפורסם אתמול היה ככל הנראה מי ששכב ליד הצלף, ולא הצלף עצמו. ניתן לראות את המפגינים מבעד למשקפת כשברקע נשמעת שיחה שניהל החייל עם חבריו. "איך הוא מתכופף תמיד", נשמע אחד הקולות אומר בזמן שאחר מוסיף, לאחר הירי, "וואו, איזה סרטון, וואו, בן של זונה". בהמשך, נשמע קול נוסף אומר בנימה מתפעלת: "הוא עף באוויר עם הרגל כזה" והיורה, שצילם את הסרטון, מסכם: "קחו, יא בני זונות".