אתר התקיפה בסוריה, סוכנות הידיעות FAN

ברוסיה זימנו את שגריר ישראל לשיחה: "נדון על התקיפה בסוריה"

סגן שר החוץ הרוסי זימן את השגריר ואמר כי ידונו עמו על התקיפה בבסיס T4 בחומס. דיווח: גם השגריר הסורי זומן לשיחה. בכיר איראני: "הפשע הישראלי לא יעבור ללא תגובה"

סגן שר החוץ רוסי, מיכאל בוגדנוב, זימן היום (שלישי) את שגריר ישראל ברוסיה, גרי קורן, לשיחה במשרד החוץ במוסקבה ומסר כי ידון עמו גם על תקיפת שדה התעופה הצבאי בסוריה שהתרחשה אתמול בלילה, ויוחסה בפרסומים זרים לחיל האוויר הישראלי. "נדון גם על המצב בעזה", אמר סגן שר החוץ.

משרד החוץ אישר את הדברים: אנו מקיימים כל הזמן שיחות שוטפות עם הרוסים ואכן היום יפגש השגריר במוסקבה עם סגן שר החוץ בוגדנוב. במקביל, שגרירות רוסיה בישראל מסרה כי במוסקבה מודאגים מהקביעה הנמהרת של ישראל על כך שסוריה אחראית למתקפת הנשק הכימי. עוד נטען כי בשלב זה אין הוכחות שבוצעה מתקפה כימית בדומא.

בתוך כך, ברשת "אל-מיאדין" הלבנונית דווח שסגן שר החוץ הזמין לשיחה גם את שגריר סוריה במדינה, בעקבות התקיפה בבסיס הסורי.

במקביל, עלי אכבר ולאיתי, יועצו הבכיר של מנהיג איראן עלי חאמינאי, אמר היום עם הגעתו לדמשק כי "הפשע הישראלי של תקיפת שדה התעופה הצבאי T4 לא יעבור ללא תגובה". שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, התייחס אתמול לתקיפה שאירעה בסמוך לחומס שבסוריה, בה נהרגו מספר אנשי צבא איראניים. במסיבת עיתונאים שכינס במוסקבה אמר לברוב כי האירוע מהווה "התפתחות מסוכנת מאוד. מקווה שלפחות האמריקנים והשותפות בקואליציה מבינים זאת".

 אתר התקיפה בסוריה
 

אתר התקיפה בסוריה( סוכנות הידיעות FAN)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אנטי ממלכתי: הסערות שהתחוללו סביב טקס הדלקת המשואות

התקיפה המינית בשייטת: 9 ו-8 חודשי מאסר נגזרו על שני חיילים

תיעוד: פקיד בצ'יינג' תוקף קשיש ומשאיר אותו מוטל ברחוב

בהמשך דבריו, קרא לברוב לחקור את האירועים. "למוסקבה יש התחייבות כלפי דמשק", אמר שר החוץ, "יש לפתוח בחקירה כדי לגלות מי עומד מאחורי התקיפה בבסיס". דבריו של לברוב בנוגע לבדיקת האחראיות למעשה מגיעים לאחר שצבאו הודיע באופן חד משמעי כי ישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה.

בהודעה שפרסם הצבא הרוסי נכתב כי מי שביצעה את התקיפה היא ישראל: שני מטוסי F15  של חיל האוויר ירו שמונה טילים, מתוך השטח האווירי של לבנון, כך לפי הצבא. עוד דווח, כי מערכות ההגנה האווירית של סוריה יירטו חמישה מתוך שמונת הטילים שירו מטוסי חיל האוויר. גורמים ביטחוניים בסוריה מסרו דברים דומים לסוכנות "סאנא".

גורמים רשמיים בארצות הברית מסרו כי ישראל הודיעה להם על התקיפה בסוריה מבעוד מועד. בדובר צה"ל הגיבו לפרסומים בדבר תקיפה בסוריה, ומסרו: "לא מתייחסים לדיווחים הזרים".