דיון בבית הדין הצבאי בחיפה (אילוסטרציה), חדשות עשר

התקיפה המינית בשייטת: 9 ו-8 חודשי מאסר נגזרו על שני חיילים

לאחר שבסוף השנה שעברה פורסם כי סעיף האונס בפרשה יימחק, השניים הואשמו בביצוע מעשה מגונה ונגזרה עליהם גם שנת מאסר על תנאי. הנפגעת תפוצה ב-3,000 שקלים

בית הדין הצבאי גזר היום (שלישי) תשעה חודשי מאסר בפועל על שי רפאילוב ושמונה חודשים על דוד סוויסה, שהואשמו בפרשת התקיפה המינית בשייטת. זאת, במסגרת הסכם טיעון שבמהלכו נמחק סעיף האונס מכתב האישום.

על השניים נגזרה גם שנת מאסר על תנאי, למשך שלוש שנים. בנוסף, רפאילוב הורד לדרגת טוראי, וישלם לנפגעת פיצויים בסך 3,000 שקלים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הרשת הסלולרית השישית: אקספון הציגה את חבילות הגלישה שלה

תיעוד: פקיד בצ'יינג' תוקף קשיש ומשאיר אותו מוטל ברחוב

הסכם גג בשדרות: 5,300 דירות חדשות ייבנו ב-1.8 מיליארד שקל

עצור אזוק ברגליו, אילוסטרציה
 

עצור אזוק ברגליו (דוברות המשטרה)

 

"אין מחלוקת כי המעשים המתוארים חמורים הם", נכתב בגזר הדין, "מדובר במעשה מגונה בחיילת, בתוככי בסיס צבאי, על ידי שני חיילים בצוותא, וחרף התנגדותה. המעשים הללו חייבו ענישה מחמירה, בדמות מאסר בכליאה ממשית למשך חודשים ארוכים, לאור הפגיעה הערכים החברתיים".

"למרות שתחילה הכחישו לחלוטין את המעשים", אמרה עו"ד טלי איזנברג, שייצגה את הנפגעת, מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, "הנאשמים הודו והורשעו כעברייני מין בעבירה של מעשה מגונה בנסיבות מחמירות". כזכור, בסוף השנה שעברה בית הדין הצבאי בחיפה קיבל את הסדר טיעון שהוסכם בין סנגוריהם של שני החיילים לפרקליטות הצבאית.

"בתחילה היה מדובר בתיק אינוס, אך כל עבירות האינוס הוסרו ונשארו עבירות מינוריות ולכן הגענו להסדר טיעון מתאים בתיק הזה", אמרו אז סנגוריהם של הנאשמים, "ביהמ"ש שמע את המתלוננת והבין שלא כצעקתה. מה שכתוב בעובדות כתב האישום רחוק מלהיות אמת ושישנן סתירות רבות בעדות המתלוננות".  

לפני כשנה הוגש כתב אישום נגד שני חיילי מנהלה מבסיס השייטת בעתלית של הקומנדו הימי, בגין אונס חיילת, ניסיון למעשה סדום ועוד שורת עבירות מין. באישום מתואר כי לאורך כל האירוע התנגדה החיילת למעשים.

לטענת החיילת, השניים נכנסו איתה בסוף השבוע שעבר לרכב הסוואנה היחידתי, ושם שכבו עימה בכוח ובניגוד לרצונה, תוך שהם שותים עמה משקאות אלכוהוליים. החיילים טענו כי המעשים בוצעו בהסכמה.