דיווח פלסטיני: מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי הורעל ונמצא בתרדמת

מקור מקורב לארגון מסר כי רמדאן שלח מאושפז בתרדמת בביירות. להערכת המודיעין הפלסטיני, המוסד או מדינה אחרת באזור הרעילו אותו. הארגון הכחיש: עבר ניתוח לב, מצבו יציב

אתר החדשות הפלסטיני "קודס פרס" דיווח היום (שלישי) מפי מקור המקורב לתנועת הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני כי מזכ"ל התנועה, רמאדן שלח שקע בתרדמת לפני מספר שבועות. בדיווח נאמר שבכיר בשגרירות פלסטין בלבנון העלה את הסברה שהוא הורעל.

שלח שקע בתרדמת לפני מספר שבועות בעקבות ניתוח שעבר בבית חולים של החיזבאללה ברובע הדאחיה שבביירות. לפי הדיווח, הוא עבר מספר אירועים מוחיים  והובהל מדמשק, מקום מושבו הקבוע, לביירות. חיזבאללה ארגן את העברתו.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: פקיד בצ'יינג' תוקף קשיש ומשאיר אותו מוטל ברחוב

הסכם גג בשדרות: 5,300 דירות חדשות ייבנו ב-1.8 מיליארד שקל

טראמפ: בוחן דרכי תגובה למתקפה הכימית, ברשותנו אפשרויות רבות

עוד אמר המקור כי הנהגת הג'יהאד האסלאמי החלה לשקול ברצינות לערוך בחירות למינוי מזכ"ל חדש, שכן הרופאים המטפלים בו אמרו כי לא יהיה מסוגל לשוב לעבודה גם אם יתעורר מהתרדמת בה הוא שרוי. כאמור, דווח כי בכיר בשגרירות פלסטין בביירות הגיש דו"ח למנגנון המודיעין הפלסטיני ברמאללה בה העלה את הסברה כי שלח הורעל. לדברי אותו גורם שני גורמים עשויים להיות מעורבים בהרעלה - המוסד ומנגנון מודיעין של מדינה אזורית שבשמה לא נקב.

לאחר הפרסום, מסר ארגון הג'יהאד האסלאמי הכחשה גורפת לדיווח. בהודעה רשמית, נמסר כי "מזכ"ל הארגון ד"ר רמדאן עבדאללה שלח עבר לאחרונה ניתוח לב, מצבו יציב והוא נתון למעקב רפואי". בארגון הוסיפו כי "יש להתעלם מכל דיווח שגוי או מוטה על הרעלה או ניסיון חיסול או המצאה אחרת".