תרזה מיי, דונלד טראמפ וולדימיר פוטין, רויטרס

חוסר יציבות וחוסר ודאות: המערכת הבין-לאומית מבעבעת

העימות בין וושינגטון ומוסקבה מחריף, הפסגה של טראמפ וקים עשויה לזכות את הנשיא האמריקני בפרס נובל וסוריה ממשיכה לסעור: עושים סדר במה שמתרחש בעולם

אנחנו בעיצומה של תקופה סוערת במערכת הבין-לאומית והאביב הזה הולך ומצטייר כאביב מלא הזדמנויות וסכנות. התמונה הגדולה - עימות מחריף בין מוסקבה לוושינגטון. וושינגטון מציגה עוד ועוד סנקציות נגד הרוסים וטראמפ אפילו מתח ביקורת על פוטין ישירות. במוסקבה אומרים שהיחסים גרועים מאי פעם והיום - נפילות במניות האוליגרכים הרוסים ופגיעה בשווקים ברוסיה.

במקביל, טראמפ אומר שהוא רוצה להוציא את הכוחות האמריקניים מסוריה אבל הממסד הביטחוני האמריקני רוצה להישאר. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנסה לשכנע את טראמפ שלא להשאיר את סוריה לאיראנים ולרוסים, כרגע ללא הועיל.  טורקיה ממשיכה בהתבססותה הצבאית בצפון סוריה, והרוסים  אולי מסמנים ביממות האחרונות קו אדום לישראל ולתקיפותיה האוויריות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

עימות בין המשטרה ופעילי ימין סביב הפגנה באום אל-פחם

תיעוד: צעירים חרדים מורידים דגלי ישראל בבית שמש

בעקבות הסערה: נשיא הונדורס לא יגיע לטקס המשואות

 טראמפ, מקרון ומרקל
 

טראמפ, מקרון ומרקל (רויטרס)

 

נקודת האור היא הפסגה בין נשיא ארה"ב למנהיג קוריאה הצפונית שצפויה להיערך בחודש מאי. אם היא תצליח, טראמפ יכול לקבל פרס נובל לשלום. נוסף לכך, מקורות אמריקניים אומרים כי הם יפרשו מהסכם הגרעין עם איראן בחודש הבא. אם זה יקרה ההסכם עשוי לקרוס.

במילים אחרות - אנחנו חוזים ביצה מבעבעת של חוסר יציבות וחוסר ודאות. ומה במרכזה? כרגיל - המזרח התיכון.