מירי רגב במסעת בנושא טקס הדלקת המשואות, חדשות עשר

רגב: התנהלות האופו' בסוגיית נשיא הונדורס - הוכחה שחברו ל-BDS

שרת התרבות והספורט התייחסה במסיבת עיתונאים לפרסום על כך שהרננדז שוקל מחדש את הגעתו לטקס המשואות, ותקפה את ח"כ זנדברג: "מנהיגי העולם בירכו על בחירתו - רק היא לא"

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התייחסה היום (שני) במסיבת עיתונאים לפרסום כי נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדז, שוקל מחדש את הגעתו לטקס הדלקת המשואות והאשימה בכך את האופוזיציה.

"שמעתי על כך בתקשורת, לא שוחחתי עדיין עם משרד החוץ וראש הממשלה על הנושא. אני חושבת שאם נשיא הונדורס יחליט לא להגיע לאור ההשמצות של החברים מהאופוזיציה, ובראשם חברת הכנסת תמר זנדברג, זה מכוער ומראה שהאופזיציה חברה לארגוני ה-BDS נגד ישראל", אמרה רגב.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

פועל בן 49 נמחץ למוות בין משאית למכולה; שניים נפצעו בינוני

שוד לאור יום: אופנוענים פרצו לחנות תכשיטים לעיני עוברי אורח

אולמרט פנה לנשיא בבקשה לביטול הקלון; הפרקליטות תתנגד

 מירי רגב במסעת בנושא טקס הדלקת המשואות
 

מירי רגב במסעת בנושא טקס הדלקת המשואות(חדשות עשר)

 

עוד הוסיפה רגב כי "האופוזיצה אינה אחראית ואינה מבינה את חשיבות היחסים של ישראל עם מנהיגי העולם". לדבריה, "נשיא הונדורס לא נבחר להדליק משואה, הוא נבחר ללוות את הנציגה של מש"ב (המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ), יחידה מיוחדת מאוד של משרד החוץ, שמביאה לעולם, ובעיקר למדינות מתפתחות, את הידע הישראלי בתחומים שונים. לא יכול להיות מצב שנשיא הונדרוס, שנבחר בבחירות דמוקרטיות בפעם השניה, קיבל את ברכת הנשיא אובמה, הנשיא טראמפ ומנהיגי אירופה, ופה במדינה יש לאופוזיציה מה להגיד. אופוזיציה שמחרבת כל מסיבה וכל אירוע ממלכתי שלנו.

לבסוף אמרה רגב כי אם הרננדז לא יגיע בסופו של דבר, "זו תהיה החמצה גדולה מאוד למדינת ישראל. נשיא הודנרס חתם על הסכם של 150 מיליון דולר עם ישראל ואני מקווה שזה לא יהרוס. לא ראיתי את אותה גברת זנדברג מצייצת על התקציב הזה ועל ההסכמים הללו. בסופו של דבר, גם האופוזיציה צריכה להיות אחראית ולהתאחד סביב אירועי יום העצמאות, סביב אירועי המשואות, ובוודאי לא להשמיץ נשיא שנבחר על ידי העם שלו. אני מקווה שהוא יגיע לכאן כי זה מכובד לנו שנשיא הונדורס כחניך הראשון של מש"ב שהפך להיות נשיא מדינה יגיע לישראל".

ממפלגת מרצ נמסר בתגובה כי "נראה שהשרה שכחה כי לא מדובר בחגיגות ה-70 למירי רגב ונתניהו אלא בחגיגות ה-70 למדינת ישראל. אין מהמורה או מבוכה שהיא אינה נופלות אליהן וגוררת עימה את הממלכתיות הישראלית. השרה רגב צריכה להודות ליו"ר מרצ על שהצילה אותה ממבוכה נוספת בהזמנת נשיא מפוקפק שחשוד בזיוף בחירות ופגיעה בבני עמו. לגופו של עניין, הזוי ששרה שהובילה חרם על סרט ישראלי ועל פסטיבל קולנוע ישראלי מעיזה לתקוף את מרצ - אנחנו אלה ששירתנו את האינטרס הישראלי הרבה יותר מהשרה".

יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, נאם באירוע של המכון הישראלי לדמוקרטיה בתל אביב, והתייחס למחלוקת סביב נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בטקס המשואות. "אני יודע שרבים מהאזרחים חשים מועקה בימים האחרונים. זו לא מחלוקת אישית וזה אינו מאבק על כבוד אישי. מדובר פה בניסיון כן לשמור על מה שמאחד אותנו ומגדיר אותנו. אין פה מנצחים ומפסידים, אלא רצון לשמור על הטקס החשוב הזה שהוא מכנה משותף שלנו ואין רבים כאלה".

 נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדז
 

נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדז(רויטרס )

 

כאמור, מוקדם יותר פורסם כי גורמים בלשכת נשיא הונדורס פנו בימים האחרונים לדיפלומטים ישראלים ועדכנו כי הנשיא שוקל מחדש האם להגיע לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. זאת, על רקע המחלוקת הפוליטית בישראל סביב הטקס. פקיד בכיר בירושלים אמר היום כי הנשיא הרננדז הינו אורח רצוי בטקס וכי בירושלים מקווים שיענה בחיוב להזמנה. על המסר מהונדורס לישראל בנושא ביקורו של הרננדז דווח לראשונה ב-Ynet.

אתמול, ראש הממשלה ויושב ראש הכנסת הגיעו להבנות בעניין הטקס והחליטו כי נתניהו ידליק משואה, אבל לא יישא נאום ארוך, אלא רק כמה מילות ברכה קצרות. שרת התרבות, מירי רגב, הגיבה זמן קצר לאחר מכן להבנות שהושגו, ואמרה כי היא "שמחה שהעניינים האישיים ירדו מסדר היום וההיגיון והממלכתיות ניצחו". לדבריה, "הסיכום שהושג על פיו בטקס המשואות ובאירוע לכבוד 70 שנה לישראל יופיע גם ראש ממשלת ישראל, יישא דברים ואף ישיא משואה - מוסיף כבוד לטקס, למדינה ולחברה". 

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר כי "לצערנו, הודעת שרת התרבות אינה משקפת את הסיכום בין רוה״מ ויו״ר הכנסת שהושג היום בישיבתם האישית". על פי ההודעה, "הסיכום הושג מתוך הערכה הדדית ורצון כן לסיים את המחלוקת סביב חגיגות 70 שנים לישראל. ההבנות שהושגו בפגישה הם שרה"מ ישיא משואה בשם ממשלות ישראל ויוסיף מילות ברכה בהדלקת המשואה. כמו כן, סוכם לאשר במיידית שנוהל זה ייתקיים בכל שנת עשור למדינה".