עמרי כספי: "מבין למה שחררו אותי, רוצה להמשיך לשחק ב-NBA"

הכדורסלן הישראלי שנופה מסגל הווריורס לפני הפלייאוף סיפר על הקושי להחלים מהפציעה, ועל התוכניות לעתיד לאחר שיחזור לביקור בישראל: "למדתי המון בגולדן סטייט"

לא קל להישאר ללא קבוצה, רגע לפני שאתה אמור להתחיל את הפלייאוף הראשון בחייך. אבל עמרי כספי לא הופתע כאשר הגיעה ההודעה של גולדן סטייט, קבוצתו עד סוף השבוע, על כך שהיא חותכת אותו מהסגל לטובת קווין קוק כדי שהרכז יחזק את הסגל המדולל ועמוס הפצועים בפלייאוף הקרוב.

הפציעה ב-16 במארס נגד סקרמנטו, הקבוצה בה החל את הקריירה, מלווה אותו עד היום. בראיון ל"סקרמנטו בי" המקומי, לכתבת איילין וויזן, מדבר כספי בהבנה על הצעד של האלופה.

"כשנפגשתי עם המנג'ר בוב מאיירס בלילה האחרון, סטיב קר השפיל את מבטו לאורך כל הפגישה. הוא אמר שקשה לו לבשר לי על השחרור", מספר כספי ומאשר את גרסתו של המאמן, כפי שנמסרה לעיתונאים המסקרים אל האלופה. "אמרתי להם, 'אני אוהב אתכם, חברים, ואני מבין'. אני מרגיש שאם הייתי מצליח לחזור לקו הבריאות, הייתי בסגל לפלייאוף. אבל מה אפשר לעשות? לפעמים זה ביזנס קשה".

עמרי כספי במדי גולדן סטייט
 

עמרי כספי במדי גולדן סטייט. "למדתי המון" (גטי אימג'ס/אימג'בנק )

 

כספי גם סיפר על הפציעה והנסיונות שלו לחזור ממנה. לדבריו, כשהנפיחות וחוסר הנוחות ברגלו הימנית החלו לשכוך, הוא הלך לרופא המתמחה בפציעות רגליים בלוס אנג'לס, אבל הרופא סירב לבקשתו של כספי לקבל זריקות לשיכוך כאבים. "הם אמרו שלא יוכלו לתת לי זריקה לתוך העצם, שזו בעיה אמיתית. הקרסול עצמו כבר בסדר, והייתי יכול לשחק אלמלא החבלה בעצם".

לדבריו, הוא מתכוון לקפוץ לביקור בן כמה שבועות בתל אביב, ואז לחזור ללוס אנג'לס להמשך ההחלמה. את האפשרות שיחזור לאירופה או לישראל, כספי שולל - ומתכוון להמשיך לעונה עשירית בליגה הטובה בעולם, כל עוד זה תלוי בו. "אני רוצה להישאר ב-NBA. למדתי כל כך הרבה בשנה הזו בגולדן סטייט. זה מה שהופך את המצב לכל כך קשה. הארגון מדהים, וסטיב, הדרך בה הוא מטפל בדברים, בימים הטובים ובקשיים, פשוט מרשימה".