ילדים מטופלים לאחר התקיפה הכימית בסוריה, ללא קרדיט

התקיפה בסוריה משרתת את האינטרסים של המשטר • פרשנות

הטילים שפגעו בבסיס בחומס מסיטים את התקשורת ואת דעת הקהל מהתקיפה שאירעה בדומא, ולמעשה מכשירים זוועות נוספות. בנוסף, המקרה מחזק את תמיכת מוסקבה וטהראן בשלטון

בדמשק יכולים מרוצים מאוד הבוקר לאור התקיפה שאירעה הלילה (שני), ובה מטוסים זרים הפציצו את בסיס T4. בסביבתו של הנשיא בשאר אל-אסד כבר עמלים להפיק הישגים מהאירוע. זאת, בנוסף לתועלת שבהסטת דעת הקהל מהתקיפה הכימית שביצע צבאו של הנשיא בדומא.

ישראל לא התייחסה לדיווחים באופן רשמי, וארה"ב הכחישה את המעשים, אך עבור אסד זה לא משנה. תקיפה כזו מחזקת את התמיכה הרוסית במשטר כיוון שהיא מנוגדת לאינטרסים של מוסקבה. העובדה שהבסיס שהותקף נמצא תחת שליטה איראנית, וישנם דיווחים על איראנים הרוגים, מחזקת גם את התמיכה של טהראן במשטר אסד.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בעקבות החידושים ברכבת ישראל: ועד העובדים פתח בעיצומים

אם ישראל תקפה - המסר ברור: החופש לפעול בסוריה נשמר

בכירים במועצה האזורית חבל מודיעין נעצרו בחשד לעבירות שחיתות

תקיפת נשק כימי בדומא
 

דומא שבסוריה (רויטרס)

 

אם כן, אסד הרוויח פה מכל הכיוונים. הוא יקבל עוד גיבוי רוסי, צבאי ומדיני, הכולל את אימוץ הגרסה של דמשק כאילו לאסד אין נשק כימי. איראן תעניק לו עוד סיוע צבאי נגד ישראל וארה"ב, ותשומת הלב מהתקיפה הכימית המיוחסת לו תוסט, כך שיקבל לגיטימציה לבצע עוד אחת כזו, שגם אותה הוא, האיראנים והרוסים יכחישו. אסד מאוד מרוצה הבוקר כשהוא שותה את הקפה שלו, ואת ההספדים שעשו לו בתחילת האביב הערבי הוא הספיק לשכוח.

כזכור, כמה טילי שיוט פגעו הלילה (שני) בבסיס T4 של חיל האוויר של משטר אסד - כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית "סאנא". עוד דווח כי ישנם הרוגים ופצועים בתקיפה, שבמסגרתה יירט מערך ההגנה האווירית של סוריה 8 טילים.

הארגון הסורי לזכויות אדם מסר כי 14 בני אדם, חלקם איראנים, נהרגו במתקפה. על פי חלק מהדיווחים, המטרה שהותקפה היא מתקן מל"טים, שבהפעלתו ככל הנראה מעורבים האיראנים.