רכבת ישראל, ללא קרדיט

בעקבות החידושים ברכבת ישראל: ועד העובדים פתח בעיצומים

פרסום ראשון: בעקבות השינויים, שכוללים גם את הקו החשמלי המהיר לירושלים, יו"ר הוועד החליטה על השבתת מרכז ההכשרה • התכתבות פנימית: "נהג בנוחיות" הביא לביטול נסיעה

פרסום ראשון: על רקע החידושים במערכים השונים של רכבת ישראל, בהם הרכבות החשמליות שיפעלו בקו המהיר לירושלים, ועד עובדי רכבת ישראל פתח היום (שני) בעיצומים. יו״ר הוועד, גילה אדרעי, החליטה על השבתת בית הספר של הרכבת - מרכז ההכשרה הארצי של הארגון.

העיצומים הבוקר מגיעים חודש לאחר שוועד העובדים הכריז על סכסוך עבודה בעקבות החידושים. בשלב זה, העיצומים לא ישפיעו על הנוסעים ותנועת הרכבות, אבל כן יעכבו את ההכשרות והקורסים השונים לעובדי הרכבת. ככל שהעיצומים יימשכו, תיפגע המוכנות של הרכבת לפתיחת קווים חדשים והכשרת נהגים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אם ישראל תקפה - המסר ברור: החופש לפעול בסוריה נשמר

חיל האוויר תקף בעזה בתגובה להנחת המטענים על הגדר

יום הזיכרון לשואה ולגבורה: אלו ששת הניצולים שידליקו משואה

בהודעה שפרסם הוועד נכתב: "שוב אנחנו עדים לניסיונות הפרטה של מערכים שלמים ברכבת. ככה לא אמורה להתנהל רכבת ציבורית. אין בכוונתנו לעמוד מנגד שעה שעתידם התעסוקתי של מאות עובדים במערכי הליבה מונח על הכף.  הפעילות הארגונית והסכסוך הקיים לא יפגעו בציבור הנוסעים".

במקביל, גורמים ברכבת טוענים כי בשבועיים האחרונים אירעו כמה מקרים בהם נהגים התפנו לשירותים, רגעים לפני שהרכבות אותן הם מובילים אמורות היו לצאת מהתחנה. בפעולות אלו נגרמו שיבושים ועיכובים לנוסעים ברחבי הארץ. בוועד העובדים מכחישים כי אירועים אלו קשורים לעיצומים המאורגנים וטוענים כי מדובר בפועל יוצא של שינויים בלוחות הזמנים שמקשים על הנהגים.

בהקשר זה, אתמול בוטלה רכבת נוסעים שאמורה הייתה לצאת מהוד השרון. על פי תכתובות פנימיות של הרכבת, הסיבה לביטול הייתה בעקבות: "נהג בנוחיות". רכבת שהייתה צריכה להגיע לנתב"ג הערב עוכבה בחצי שעה בשל אותה סיבה והנוסעים נאלצו להחליף רכבת בהרצליה.

בתוך כך, לפני כחודשיים, הודיעה הרכבת כי פתיחת הקו המהיר לירושלים צפויה להידחות בחצי שנה מתאריך היעד, חודש אפריל הנוכחי. זאת, למרות שחודש לפני כן, הבטיח שר התחבורה ישראל כץ כי כבר בחג פסח תחל הרכבת לפעול בקו זה. "נכון למועד זה, טרם התקבלו כל האישורים הרגולטורים הנדרשים לצורך הפעלת הקו לשימוש מסחרי לנוסעים כמפורט בדוח התקופתי", נכתב בהודעת הרכבת. "לפיכך, להערכת החברה, הפעלה כאמור צפויה להידחות בכ-6 חודשים וזאת בכפוף לקבלת כל האישורים כאמור".