סטיב קר: "בנסיבות שנוצרו, שחרור עמרי כספי לא היה החלטה קשה"

מאמן גולדן סטייט מודה שהיה קשה לבשר לעמרי כספי על הניפוי ("אהבנו אותו ואת מה שהביא לקבוצה"), אבל גם מסביר כי לא היתה ברירה: "כל יתר השחקנים בריאים או תחת חוזה"

סטיב קר, מאמן גולדן סטייט, הוא אדם כנה וישיר. וכך, כשנדרש להסביר לעיתונאים בסמוך למשחק בפניקס את ההחלטה לשחרר את עמרי כספי מסגל האלופה המכהנת ערב הפלייאוף, הוא הודה לכספי על שירותו במהלך העונה, אבל גם הודה שלא היתה לו ברירה אחרת.

"בנסיבות שנוצרו, זו לא היתה החלטה קשה, אלא ההחלטה היחידה שהיינו יכולים לקבל", אמר קר, "כל שאר השחקנים שלנו בריאים, תחת חוזה, או שהחוזה הבא שלהם בשליטתנו".

עם זאת, בצד הנסיבות המקצועיות המובנות - כספי ספג פציעה קשה בקרסול שהשביתה אותו בשלושת השבועות האחרונים, לא היה ברור מתי ישוב לכשירות, החוסר בקליעה לשלוש פגע בתרומתו הכוללת, ובנוסף, הפציעה של סטף קארי חייבה את הווריורס לצרף את הרכז קווין קוק ולפנות לו מקום בסגל, והקבוצה רצתה לשמור על מצבת הגבוהים שלה במלואה - קר סיפר כי מבחינה אנושית, שם היה הקושי העיקרי מבחינתו.

"העניין העיקרי הוא שעמרי היה איתנו כל העונה. הוא פשוט מקצוען וחבר נהדר לקבוצה", אמר המאמן, "היה קשה להודיע לו אישית על הניפוי. אהבנו אותו ואת מה שהוא הביא למועדון. הוא קיבל את זה בצורה נהדרת".

סטיב קר, מאמן גולדן סטייט, עם ניק יאנג

סטיב קר, מאמן גולדן סטייט, עם ניק יאנג. לא היתה ברירה (רויטרס )

 

בכתבה בניו יורק טיימס, הזכיר מארק סטיין, עיתונאי המכיר את כספי היטב, כי בחודש שעבר במהלך שיחה איתו, אמר השחקן הישראלי כי שינוי הסגנון ליותר כניסות לצבע ופחות שלשות היה התאמה של כספי עצמו לסגנון המשחק, ולאו דווקא לפי דרישת הצוות המקצועי. "זה יותר מורכב ממה שנראה לאנשים מבחוץ", הסביר הפורוורד, "היתה לי הצלחה רבה עם סגנון החיתוכים והתנועה ללא כדור בתוך שטף ההתקפה ואולי התאהבתי בזה קצת, אבל כשמשהו עובד, ואתה משחק 12 דקות וקולע 12 נקודות, קשה לומר 'היי, אולי רק אזרוק שלשות'. מעולם לא כפיתי זריקות על המשחק. דיברתי עם סטיב קר על זה, והוא תמיד אמר, 'תמשיך לשחק כמו שאתה משחק'".

זו העונה השנייה ברציפות, אגב, שבה הווריורס נאלצים לחתוך שחקן תחת חוזה כדי לחזק את הסגל לקראת הפלייאוף: בעונה שעברה הגיע לקבוצה חוזה מנואל קלדרון הספרדי, ושוחרר בשל פציעה ברגלו, כדי לפנות מקום לפורוורד מאט בארנס. 

כספי הפך לשחקן חופשי, ולמרות שלא יוכל לשחק בפלייאוף 2018, הרי שקבוצה שתהיה מעוניינת בו כעת תוכל כבר להחתים אותו על חוזה לעונה הבאה, כפי שעשו למשל הווריורס עם קווין קוק עצמו. עם זאת, ייתכן שהוא יעדיף לבחון את השוק החופשי ביולי הקרוב, לפני שיחליט מה תהיה התחנה הבאה שלו.