חיל האוויר תקף בעזה בתגובה להנחת המטענים על הגדר

דובר צה"ל הודיע כי מטוסי קרב של חה"א פגעו במטרות טרור ששייכות לחמאס בצפון הרצועה. בצבא טוענים כי התקיפה מגיעה על רקע ניסיון חדירת המחבלים אתמול

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הבוקר (שני) מטרת טרור צבאית השייכת לחמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה, כך לפי הודעת דובר צה"ל, מגיעה על רקע ובתגובה לניסיון חדירת חוליית המחבלים והנחת המטענים המאולתרים על הגדר, אתמול.

בהודעת צה"ל נמסר כי הצבא רואה בחומרה רבה את הניסיון שמוביל ארגון הטרור חמאס להפיכת מרחב הגדר למרחב לחימה תוך ניסיונות לפגיעה והשחתה של תשתיות הביטחון וההגנה. חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה מעל ומתחת לקרקע, כך לפי הודעת צה"ל. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יום הזיכרון לשואה ולגבורה: אלו ששת הניצולים שידליקו משואה

צניחה למען החיים: המאבק של הלוחמים שמתמודדים עם פוסט טראומה

לאחר המתקפה הכימית: אסד בונה סוריה חדשה - עם רוב שיעי

התקיפה של צה"ל מגיעה כאמור על רקע חצייתם של שלושה חשודים אתמול את גדר המערכת בצפון הרצועה. זמן קצר לאחר שחצו, שבו השלושה על עקבותיהם, לא לפני שכוחות צה"ל ביצעו לעברם ירי. בדובר צה"ל הבהירו כי לא דווח על ירי לעבר כוחותינו או אירוע בטחוני בישוב סמוך. בנוסף לכך, על פי דיווחים פלסטינים, צה"ל תקף במרכז רצועת עזה באמצעות ירי ארטילרי. הפלסטינים עוד דיווחו על ארבעה פצועים מירי.

 טנק בגבול עזה
 

טנק בגבול עזה (חדשות עשר)

 

שלשום נעצר סמוך לגדר פלסטיני לא חמוש שניסה לחצות את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. הוא הועבר לחקירת שב"כ. כמו כן, אתמול בשעות הבוקר אותר באזור מעבר קרני שבמרכז הרצועה, רימון שהשליכו אתמול מחבלים משטח הרצועה בכוונה לפגוע בחיילים. בצה"ל טוענים כי מציאת הרימון היא הוכחה נוספת לכך ש"מחאת הצמיגים" הייתה כסות לפעולות טרור.

בתוך כך, תת-אלוף מוטי ברוך, ראש חטיבת תורה והדרכה באגף המבצעים, מונה לראש מנגנון התחקור המטכ"לי לאירועים האחרונים בסמוך לגדר, כולל הירי במפגינים. מדובר במנגנון תחקירים פנימי של צה"ל, שממצאיו יועברו לפרקליטות הצבאית. בצה"ל מדגישים כי ניתן גיבוי מלא ללוחמים על פעילותם בימי שישי האחרונים, והוסיפו כי אם מנגנון הבירור יגלה חריגות, חומרי החקירה יועברו על ידי הפרקליט הצבאי הראשי למצ"ח.